Llorente duplázott, a Juve esélyt sem adott a Livornónak

2014.04.07. 18:55
Llorente duplázott, a Juve hengerelt (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának hétfő esti találkozóján a bajnoki tabellát vezető Juventus Fernando Llorente duplájával 2–0-ra legyőzte a kiesés elől menekülő Livornót. A késő esti mérkőzésen a Milan idegenben 2–1-re felülmúlta a Genoát, amivel hárommeccsesre nyújtotta győzelmi sorozatát.

JUVENTUS–LIVORNO 2–0

Az előző fordulóban a „zebrák" 2–0-s vereséget szenvedtek a Napolitól, és mivel a hétvégén a Roma hozta a kötelezőt a Cagliari ellen, Antonio Conte együttese már „csak" öt ponttal vezetett a Livorno elleni bajnoki előtt.

A találkozó első nagy lehetősége a vendégek előtt adódott, Emeghara tüzelt jó 22 méterről, Buffonnak nyújtóznia kellett, hogy kiüsse a labdát a bal alsó sarokból. A nagy Livorno-helyzet után azonnal átvette a meccs irányítását a Juve, és előbb Llorente, majd Tévez vette célba Bardi kapuját, akinek a bravúrjai nélkül a 10. percre akár kétgólos hátrányba is kerülhettek volna a vendégek.

A beadásokkal és hosszú indításokkal próbálkozó hazaiak ezt követően is saját kapuja elé szorították a Livornót, de a gól egyszerűen nem akart összejönni Pirlóéknak.

A 32. percben aztán csak sikerült bevágni az elsőt. Tévez rövid passza után Fernando Llorente vette át egy ügyes mozdulattal, háttal a kapunak a labdát, majd fordult meg és bombázott a jobb felsőbe. 1–0

Llorentére nem volt ellenszerük a livornóiaknak (Fotó: Reuters)

Ezt követően belelendült a Juve, három perccel később pedig jött a második is. Pirlo szöglete után Llorente csúsztatott, és bár a bevetődő Duncanen még megpattant a fejese, a labda így is becsorgott Bardi kapujába. 2–0

A fordulás utáni első pár percben kicsit visszaállt a torinói együttes, de a vendégek ezzel sem tudtak mit kezdeni, a Juve-drukkereknek egyszer sem emelkedett a pulzusuk.

Bár a hazaiak a remekül futballozó Llorente révén akár meg is duplázhatták volna előnyüket a második 45 perc végén, az eredmény már nem változott. A torinóiak ezzel a győzelemmel újra nyolc pontra növelték az előnyüket a tabella élén az AS Roma előtt.

GENOA–MILAN 1–2

Az esti mérkőzésen nem a Milan támadott többet, csakhogy a helyzetkihasználása kiválónak bizonyult: az első két lövéséből gól született. A 20. percben a középen meglóduló Adel Taarabt tolt néhányat a labdán, majd 20 méterről a jobb alsóba bombázott.

A második félidőben Honda Keiszuke lőtte a másodikat: a japán támadó Taarabt indításával lépett ki középen, egy védő mellett, majd a messzire kifutó kapus felett is éppen jó ütemben tolta el a labdát, amely a hálóba gurult.

Az erős hajrát kivágó Genoa Marco Motta révén nagy lövéssel szépített, de az egyenlítésre már nem maradt ereje.

Honda az első bajnoki gólját szerezte a Milanban – ő volt a lombardok 17. gólszerzője ebben a szezonban, ez a Romával közös rekord a Serie A-ban –, és érdekesség, hogy az Inter után (Nagatomo) a városi vetélytársnak is van japán gólszerzője ebben az idényben; ilyenre korábban nem akadt példa.