C. Ronaldo ismét betalált, beállította a klubrekordot

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.02.02. 12:25
Cristiano Ronaldo és a gólöröm (Fotó: AFP)
Három nullára legyőzte odahaza a Juventus a Fiorentinát az olasz labdarúgó-élvonal (Serie A) kora délutáni rangadóján. Cristiano Ronaldo duplázott, ezzel sorozatban a kilencedik bajnokiján is betalált, ami klubrekord, a Juventus pedig az 1600. bajnoki győzelmét aratta, ez olasz csúcs!

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ
Juventus–Fiorentina 3–0
(C. Ronaldo 40., 80. – mindkettő 11-esből, De Ligt 90.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Alaposan megerősödött a télen a Fiorentina, azonban több új szerzeménye is sérült vagy beteg volt, ketten eltiltás miatt hiányoztak a firenzei védelemből, noha mindez nem látszott meg a Juventus otthonában vívott rangadó első félidejében. Igaz, nem sokszor volt a vendégeknél a labda, de háromszor is helyzetbe kerültek, a régi Juve-célpont Federico Chiesa például majdnem szépségdíjas gólt sarkazott.

Nem remekelt a Juventus, de végül is előnnyel térhetett a szünetre: egy kezezés miatt jogosan megadott büntetőt Cristiano Ronaldo váltott gólra, és ezzel sorozatban a kilencedik bajnokiján is betalált, beállítva David Trezeguet klubrekordját.

A portugál klasszis ezen a kilenc Serie A-mérkőzésen összesen 13-szor volt eredményes, és még egy gólpasszt is kiosztott.

Többet támadott a második félidőben a Fiorentina, ám kezdett nagy sarabolásba fulladni a meccs, ezért a vendégmester, Giuseppe Iachini beküldött egy újabb csatárt, a hazai táborban pedig felharsant az első füttyszó. Gonzalo Higuaín kihagyott egy ziccert, a másik oldalon Marco Benassi lövése éppen csak elkerülte a jobb felső sarkot, Maurizio Sarri pedig pályára vezényelte Paulo Dybalát, Higuaín helyére.

A hajrá előtt eldőlt a mérkőzés:Cristiano Ronaldo magabiztosan lőtt a kapuba egy újabb büntetőt, és innen már nem állt fel a Fiorentina, sőt a végén fejelt egy szép gólt a végig remekül futballozó Matthijs de Ligt.

Megérdemelten győzött a Juventus, és ezzel feladta a leckét az utána pályára lépő üldözőknek.

A Juventus az 1600. bajnoki győzelmét aratta, ez olasz csúcs!

Milan–Hellas Verona 1–1
(Calhanoglu 29., ill. Faraoni 13.)

Atalanta–Genoa 2–2
(Tolói 13., Ilicic 35., ill. Criscito 19. – 11-esből, Sanabria 33.)
Lazio–SPAL 5–1
(Immobile 3., 29., Caicedo 16., 38., Adekanye 58., ill. Missiroli 65.)
Lecce–Torino 4–0 (Deiola 11., Barák 19., Falco 64., Lapadula 78. – 11-esből)
Udinese–Inter 0–2 (Lukaku 64., 71. – a másodikat 11-esből)

HÉTFŐ
20.45: Sampdoria–Napoli (Tv: Digi Sport 1)

KORÁBBAN
Bologna–Brescia
2–1 (Orsolini 43., Bani 89., ill. Torregrossa 36.)

Cagliari–Parma 2–2 (Joao Pedro 19., G. Simeone 54., ill. Kucka 42., Cornelius 94.)
Sassuolo–Roma 4–2 (Caputo 7., 16., Djuricsics 26., Boga 74., ill. Dzeko 55., Veretout 73. – 11-esből)

1. Juventus 22 17 3 2 43–21 +22 54
2. Internazionale 22 15 6 1 44–18 +26 51
3. Lazio 21 15 4 2 52–20 +32 49
4. Atalanta 22 11 6 5 59–30 +29 39
5. Roma 22 11 6 5 40–27 +13 39
6. Cagliari 22 8 8 6 38–34 +4 32
7. Parma 22 9 5 8 31–29 +2 32
8. Milan 22 9 5 8 23–27 –4 32