Serie A: ismét fordított, és élre ugrott a Juventus

B. A.B. A.
2019.09.24. 22:59
Miralem Pjanic gólja három pontot ért a Juventusnak (Fotó: AFP)
A Juventus hátrányból felállva 2–1-re legyőzte idegenben a Bresciát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójának keddi mérkőzésén.

Maurizio Sarri alaposan felforgatta kezdőcsapatát, hat helyen változtatott a Verona elleni meccshez képest: Cristiano Ronaldo ugyan sérülés miatt nem került be a keddi keretbe, Wojciech Szczesny, Matthijs de Ligt, Miralem Pjanic, Adrien Rabiot, Sami Khedira és Gonzalo Higuaín viszont ott volt az első perctől kezdve a pályán.

A remekül kezdő Brescia ezzel mit sem törődve már a 4. percben megszerezte a vezetést, Alfredo Donnarumma 15 méterről leadott, a rövid felsőbe tartó lövését nem tudta hárítani Szczesny (1–0). Hogy kifejezzük, mennyire ismeretlen helyzetbe került a Juventus, egészen 2013 májusáig kell visszamennünk, a torinóiak ugyanis ekkor szenvedtek legutóbb idegenben vereséget újonccsapattól.

A vendégek több lehetőséget is kidolgoztak az első játékrész során, ezek többsége azonban nem jelentett igazán veszélyt Jesse Joronen kapujára – hozzá kell tenni, a Brescia sem tudott sokat felmutatni a gólon kívül.

Az egyenlítés így is összejött még a szünet előtt, igaz, kellett hozzá némi szerencse is: a Danilo sérülése miatt csereként beálló Juan Cuadrado szögletéhez Jhon Chancellor olyan szerencsétlenül ért hozzá, hogy a venezuelai védőről a gólvonal mögé került a labda (1–1).

A második félidőben jobban felpörgött a Juventus, rövid időn belül Joronennek kétszer is nagy bravúrt kellett bemutatnia, egy alkalommal a gólvonalnál nyúlt bravúrosan vissza.

A 63. percben már ő sem segíthetett, Paulo Dybala sorfalról lepattanó szabadrúgása után Pjanichoz került a labda, a bosnyák pedig kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot (1–2). Pjanic a legutóbbi 11 góljából tízet a tizenhatoson kívülről szerzett, a 2016–2017-es idény óta egyetlen középpályás sem büszkélkedhet ennyivel.

A Brescia legnagyobb helyzetét a 2016 májusa után ismét Serie A-meccsen játszó Mario Balotelli puskázta el, az olasz válogatott támadó nem tudta gólra váltani a korábbi Juve-csatár, Alessandro Matri remek passzát.

A Juve győzelmével az égre ugrott, ugyanakkor a szerdán a Laziót fogadó Inter pontszerzés esetén visszaelőzheti.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ

Hellas Verona–Udinese 0–0
Brescia–Juventus 1–2 (Al. Donnarumma 4., ill. Chancellor 40. – öngól, Pjanic 63.)