Serie A: Milánóban is kikapott a Napoli, nagy esély a Roma és a Juve előtt

2016.04.16. 22:42
Mauro Icardi (balra) az Inter egyik legjobbja volt a Napoli ellen (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának rangadóján az Inter hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Napolit, ezzel három pontra megközelítette a tabella harmadik helyén álló, egy meccsel kevesebbet játszó Romát, míg a listavezető Juventus nagy esélyt kapott arra, hogy ismét növelje előnyét a tabella élén.

Az eltiltott házi gólkirályt, Gonzalo Higuaínt ezúttal is nélkülöző Napoli az előző négy idegenbeli bajnokiján csak négy pontot szerzett, ami egy bajnokesélyes csapattól nagyon kevés, Maurizio Sarri csapatának a San Siróban nem fért bele az újabb botlás – ehhez képest az Inter már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést.

A negyedik percben Gary Medel ívelte be a labdát a védők mögé a leshatárról – vagy talán azon is túlról – kilépő Mauro Icardinak, aki felugorva csodálatosan megszelídítette a labdát, majd Pepe Reina fölött bal külsővel a kapuba emelt (1–0).

A Napoli az első félidőben csaknem 68 százalékban birtokolta a labdát, de csak távoli lövésekkel tudott veszélyeztetni. A 23. percben Marek Hamsík kísérletét Samir Handanovic üggyel-bajjal hárította, majd Allan próbálkozása után a szlovén kapus bravúrral szögletre tenyerelte a labdát.

Az első félidő hajrájában Sztevan Jovetics és Marcelo Brozovic is elpuskázott egy ígéretes lehetőséget, a horvát futballista azonban a 44. percben jóvátette a hibáját, miután Icardi tökéletes előkészítését követően góllal fejezte be az akciót (2–0).

A szünet után nem változott meg a játék képe, az Inter kézben tartotta a mérkőzést, és a 60. percben nem állt távol a harmadik gól megszerzésétől. Ekkor Pepe Reina egy jobb oldali beadás után kiejtette a labdát, amit Jovetics kapura emelt, de a visszazáró Kalidou Koulibaly a gólvonalon nagyot mentett.

A remek teljesítményt nyújtó Inter teljesen megérdemelt győzelmet aratott, és három pontra megközelítette a tabella harmadik helyén álló Romát, amely esélyt kapott arra, hogy faragjon hátrányán a Napolival szemben.

És azt se felejtsük el, hogy ha a Juventus vasárnap megveri hazai pályán a Palermót, akkor kilenc pont előnnyel áll majd az élen öt fordulóval a vége előtt.

OLASZORSZÁG, SERIE A
33. FORDULÓ

Inter–Napoli 2–0 (Icardi 4., Brozovic 44.)
Bologna–Torino 0–1 (Belotti 92. – 11-esből)
Carpi–Genoa 4–1 (Di Gaudio 45+4., Lollo 45+5., Pasciuti 49., Sabelli 86., ill. Pavoletti 34.)

1. Juventus 32 24 4 4 58–17 +41 76
2. Napoli 33 21 7 5 66–29 +37 70
3. Roma 32 18 10 4 67–33 +34 64
4. Internazionale 33 18 7 8 44–30 +14 61
5. Fiorentina 32 16 8 8 51–35 +16 56
6. Milan 32 13 10 9 42–35 +7 49
7. Sassuolo 32 12 12 8 40–35 +5 48
8. Lazio 32 12 9 11 42–42 0 45