Serie A: megállíthatatlan Higuaín, nápolyi győzelem

2016.03.20. 20:12
Higuaín a Genoát is elintézte (Fotó: AFP)
A listavezető Juventus délutáni győzelmére válaszul a Napoli visszaállította a hárompontos különbséget az olasz labdarúgó Serie A-ban: a második helyen álló délolaszok küszködve, de nyertek 3–1-re hazai pályán a Genoa ellen a 30. forduló vasárnap kora esti mérkőzésén.

A BL-ben alaposan kifárasztott Juventus nem hibázott a torinói derbin, 4–1-re nyerte meg a városi presztízscsatát, így a Napoli azzal a teherrel kezdte a Genoa elleni bajnokiját, hogy a listavezető hat pontra eltávolodott tőle. Egy ideig úgy tűnt, akár így is maradhat, mivel Tomás Rincón már a 10. percben kihasznált egy hazai védelmi megingást, labdát szerzett, majd irgalmatlanul nagy bombát küldött a nápolyi kapu közepébe.

A genovaiak rá is ültek szépen az eredményre, ezt egészen addig tehették, amíg nem jött a védelmek réme, Gonzalo Higuaín: az argentin támadó az 51. percben remekül indult be egy jobb oldalról érkező átadásra, és kiegyenlített. Fél órával később pedig döntött is: ezúttal Marek Hamsík alakított ki helyzetet a nápolyi gólzsáknak, aki kapufás lövéssel ugrasztotta talpra a drukkereket.

A Genoában már nem volt erő az egyenlítésre, a Napoli megőrizte a 2–1-es fórt, majd Omar el-Kadduri révén bevitte a végső csapást, és ha véres verejtékkel is, de megszerezte a három pontot. A 30. forduló után a Juventus 70 ponttal vezeti az olasz élvonalbeli bajnokságot, a nápolyiak három pontra leszakadva követik. De van egy Higuaínjuk, aki továbbra is megállíthatatlan – és már 29 találatnál jár a bajnokságban.

OLASZ SERIE A
30. FORDULÓ

Napoli–Genoa 3–1 (Higuaín 51., 81. el-Kadduri 91., ill. T. Rincón 10.)
KORÁBBAN
Verona–Carpi 1–2 (Ionita 63., ill. Di Gaudio 42., Lasagna 67.)
Frosinone–Fiorentina 0–0
Sampdoria–Chievo 0–1 (Meggiorini 24.)
Torino–Juventus 1–4 (Belotti 48. – 11-esből, ill. Pogba 33., Khedira 42., Morata 63., 77.)
Sassuolo–Udinese 1–1 (Politano 64., ill. D. Zapata 8.)

1. Juventus 30 22 4 4 55–16 +39 70
2. Napoli 30 20 7 3 62–24 +38 67
3. Roma 30 17 9 4 62–31 +31 60
4. Fiorentina 30 16 7 7 50–32 +18 55
5. Internazionale 30 16 7 7 40–28 +12 55
6. Milan 30 13 10 7 40–31 +9 49
7. Sassuolo 30 11 12 7 37–33 +4 45