Serie A: háromgólos előny után az iksznek is örülhetett a Roma

2019.01.27. 16:58
Dzeko (középen) duplázott az Atalanta ellen, de ez sem ért győzelmet (Fotó: AFP)
Az Atalanta 3–0-ról felállva 3–3-as döntetlent játszott Bergamóban az AS Romával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. Nagy Ádám a kispadról nézte végig, ahogyan a Bologna hazai pályán 4–0-s vereséget szenved a Frosinonétól, míg a Parma kétgólos előnyből szenvedett vereséget a SPAL-tól.

Az AS Roma már 3. percben megszerezte a vezetést Bergamóban az Atalanta ellen Edin Dzeko révén (0–1). A bosnyák támadó a 33. minutumban újfent beköszönt (0–2), majd a 40. percben Stephan El Shaarawy növelte háromgólosra a vendégfórt (0–3). Az Atalanta a 44. percben Timothy Castagne fejesével szépített (1–3).

Fordulás után átvette a kezdeményezést a hazai együttes, amely több nagy lehetőséget is elpuskázott, mígnem a 60. minutumban az előrehúzódó Rafael Toloi Robin Olsen kapujába fejelte a második Atalanta-gólt (2–3). A 68. percben Josip Ilicic kapott elsőre sárgát műesés miatt, majd a videobíró jelzése után nemcsak a sárgát vonták vissza, hanem büntetőhöz is jutott a hazai együttes. A legutóbbi nyolc fordulóban egyaránt betaláló Duván Zapata azonban a keresztléc fölé bombázott tizenegy méterről...

Csakhogy egy perccel később pont Ilicic átadását váltotta gólra, ezzel pedig sikerült az egyenlítés (3–3).

A Bologna sorsa már a 13. percben megpecsételődött a Frosinone elleni kiesési rangadón. Federico Mattiello kiállítása után nem sokkal ugyanis megszerezte a vezetést a jelenleg a 19. helyen álló vendégcsapat. Paolo Ghiglione után nem sokkal Camillo Ciano is betalált, ezzel szünetben 2–0-ra vezettek a sárga-kékek. A Frosinone a második játékrészben még kétszer betalált, beállítva a 4–0-s végeredményt. Nagy Ádám a kispadról nézte végig az összecsapást. A két együttes közt ezzel egy pontra olvadt a különbség a 18-19. helyen.

A Parma hiába vezetett két góllal is hazai pályán a SPAL ellen, végül 3–2-re kikapott.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ
Bologna–Frosinone
0–4 (Ghiglione 18., Ciano 21., 75., Pinamonti 52.)
Atalanta–Roma 3–3 (Castagne 44., Rafael Toloi 60., D. Zapata 71., ill. Dzeko 3., 33., El Shaarawy 40.)
Parma–SPAL 2–3 (Inglese 11. – 11-esből, 53., ill. Valoti 70., Petagna 75., M. Fares 87.)
Korábban
Chievo–Fiorentina 3–4 (Stepinski 38., Pellissier 60. – 11-esből, Djordjevics 90., ill. L. Muriel 4., Benassi 27., Chiesa 79., 86.)
Milan–Napoli 0–0
Sassuolo–Cagliari 3–0 (Locatelli 9., Babacar 45+4. – 11-esből, Matri 87.)
Sampdoria–Udinese 4–0 (Quagliarella 33., 56. – mindkettőt 11-esből, Linetty 68., Gabbiadini 78.)