Serie A: győzött a Bologna, Nagy Ádám nagy tapsot kapott

2016.09.11. 14:29
Nagy Ádámék így köszönték meg a biztatást (Fotó: Bologna FC 1909)
Nagy Ádám csapata, a Bologna hazai pályán 2–1-re legyőzte a Cagliarit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A kezdőcsapatba jelölt, szokásához híven rengeteget futó, sokszor játékba avatkozó Nagy Ádámot a 86. percben lecserélték, a fiatal magyar játékos biztató taps kíséretében vonult le a pályáról.

A hazaiak Simone Verdi szabadrúgásával és Federico Di Francesco közeli találatával szereztek kétgólos előnyt, Bruno Alves ugyancsak szabadrúgásból szépített a hajrában.

A vendégek a tizenhatoson kívül szabálytalankodó Marco Storari kapus kiállítása miatt az 54. perctől emberhátrányban játszottak, sőt az utolsó perceket egy sérülés miatt kilencen töltötték a pályán – és még akkor is képesek voltak gólveszélyt teremteni.

Nagy az első fordulóban kezdett (1–0-s siker a Crotone ellen), a 78. percben cserélték le, a mostanit megelőző játéknapon viszont csak csereként lépett pályára (Torino, 1–5).