Serie A: győzelmet ért a „flipperező” milanos duplája

2015.05.30. 22:45
Az olasz labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában a Milan 3–1-re nyert Bergamóban, az Atalanta vendégeként. A piros-feketék az első félidőben három perc alatt fordítottak, Giacomo Bonaventura duplázott korábbi csapata ellen.

A hazaiak Daniele Baselli fejesével szereztek vezetést, a középpályás hat méterről fejelt a léc alá Maximiliano Moralez beadása után, ám a vendégek a félidő második felében gyorsan fordítottak. Előbb Giampaolo Pazzini értékesített egy büntetőt, majd két perccel később kavarodás után az ő megpattanó labdája jött ki a bal oldali kapufáról, amit Giacomo Bonaventura pofozott a hálóba korábbi csapata ellen. A 25 éves középpályásnak szerencséje volt a kapufákkal szombat este, hiszen a 80. percben kapu felé „akrobatikázott” labdája visszapattant elé, ő pedig másodjára – egy védőt és a kapust elfektetve – fejezte be a munkát.

A Milan 13–13–12-es mérleggel fejezte be a bajnokságot, az Atalanta tizenhetedikként zár, azaz bennmaradó helyen.

OLASZORSZÁG, SERIE A
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ

Atalanta–Milan 1–3 (Baselli 21., ill. Pazzini 36. – 11-esből, Bonaventura 38., 80.)