Kőkemény rangadót nyert a Roma, újra a Juve nyakában liheg

2014.12.14. 14:56
A belga Nainggolan (4) szépségdíjas és fontos gólt szerzett (Fotó: Action Images)
Az AS Roma roppant fontos rangadót nyert meg a dobogóért harcoló, két hónapig veretlen Genoa otthonában az olasz labdarúgó–bajnokság (Serie A) 15. fordulójában, ezzel a „farkasok” egy pontra megközelítették a korábban a Sampdoriával döntetlent játszó Juventust. Az Udinesén Antonio Di Natale gólja sem segített a Verona ellen, a sereghajtó Parma nem bírt a Cagliarival.

A Genoa kilenc fordulón át őrizte veretlenségét a Serie A-ban, ezalatt legyőzte a Juventust és a Milant is, de a Roma ellen már nem tudta folytatni kiváló sorozatát Gian Piero Gasperini együttese.

A fővárosiak nem voltak könnyű helyzetben, a Sassuolo elleni botlást és a Manchester City elleni, BL-kiesést jelentő vereséget követően érkeztek az olasz bajnokság egyik legjobb formában futballozó együtteséhez.

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet és kevés említésre méltó eseményt hozott, egészen a 30. percig. Ekkor Nainggolan került ziccerbe, az olasz válogatott Perin pedig a kapujából kirobbanva elhúzta a belga lábát – így ő piros lapot, a Roma pedig büntetőt kapott.

A tizenegyest Adem Ljajics vállalta el, de pocsékul rúgta, a csereként a kapuba állított, a Serie A-ban ezen a mérkőzésen debütáló Eugenio Lamanna hárította a büntetőt. Ez volt a genovai cserekapus első labdaérintése az olasz élvonalban.

Ami nem ment tizenegyesből, összejött akcióból a Romának. Ljajics műesését nem fújta le a játékvezető, a labda a jobb oldalon Maiconhoz került. A brazil félmagasan adott középre, a tizenhatos vonalán álló Radja Nainggolan pedig szenzációs mozdulattal, kapásból vágta a kapu bal alsó sarkába a labdát. 0–1.

A félidő végén a Genoa egy szem csatára, Alessandro Matri került nagy helyzetbe, de nem tudott túljárni De Sanctis eszén a korábbi Juve- és Milan-támadó.

A második félidőt már a szünetben lecserélt Matri, illetve a kispadtól elzavart Gasperini mester nélkül volt kénytelen megkezdeni a Genoa.

A labda a Románál volt jóval többet, a Genoa küzdött, de keveset mutatott emberhátrányban. Érezni lehetett, hogy egy újabb római gól végleg eldöntené a három pont sorsát.

A védekezését viszont jól megoldotta a hazai gárda 30%-os labdabirtoklás mellett is. Az utolsó 15 percre nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, és küzdött az egyenlítésért a hazai csapat, miközben a Roma kontrákból veszélyeztetett, de a kapu előtt rendre hibázott.

A hosszabbítás pillanataiban a Genoa majdnem megnyitotta a hideg zuhanyt, egy szöglet után Pinilla fejelt közelről a hálóba, de les miatt érvénytelenítették a találatot. Maradt a 0–1, ezzel szeptember vége óta a Roma a Genoa első legyőzője a Serie A-ban. A „farkasok” rendkívül kemény ellenfél otthonában zárkóztak a Genoa városi riválisa, a Sampdoria ellen botló Juventusra a tabella élén.

A mérkőzés gólja

Spectacular bicycle goal by Nainggolan HD... by wittyfutty

A TÖBBI (15 órakor kezdődő) MÉRKŐZÉSEN

A Verona mindkét gólját a 46. percben szerezte, mégis eltelt köztük tizenöt. Hogy ez miként lehetséges? Az Antonio Di Natale találatával előnybe kerülő Udinese otthonában Luca Toni jóvoltából az első félidő hosszabbításában egyenlítettek a sárga-kékek, akik a második játékrész legelején Lazarosz Hrisztodulopulosz találatával megfordították a meccset. A görög futballista pályafutása során először jegyzett egy mérkőzésen gólt és gólpasszt is az olasz élvonalban.

A Parma és a Cagliari összecsapása nem tartogatott hasonlóan érdekes történéseket, a hét közepén egypontos levonással sújtott sereghajtó saját közönsége előtt nem bírt szárd riválisával.