Serie A: Gattuso cseréje döntött – Silva mentette meg a Milant

2018.03.18. 17:03
André Silva jó cserének bizonyult (Fotó: AFP)
A Milan 3–2-re legyőzte a Chievót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójában. A Roma is hozta a kötelezőt, a „farkasok” a Crotone otthonában diadalmaskodtak.

Nem sokáig kellett várni a Milan vezető góljára a Chievo ellen – a tizedik percben Franck Kessié meglódult a jobb szélen, laposan középre tett passzába belepaskolt a vendégkapus, a labda azonban Hakan Calhanogluhoz pattant, aki hét méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1–0).

A 33. percben egyenlített a Chievo, Mariusz Stepinski elé pattant nagy szerencsével a labda, a vendégek támadója pedig közvetlen közelről a milánói kapuba belsőzött (1–1). Mindössze egy perc telt el, és már vezetett is a Chievo! A kifejelt labda Roberto Inglese elé került, aki 15 méterről, kapásból félelmetesen nagy gólt rúgott – a labda a belső kapufáról a bal felső pipába csapódott (1–2).

Az 54. percben egyenlített a Milan, a szupertehetség Patrick Cutrone helyezkedett kiválóan, s Giacomo Bonaventura távoli lövése után a kapusról kipattanó labdát az üres kapuba lőtte (2–2).

Gennaro Gattuso ezúttal is remekül cserélt: a 82. percben a kispadról beküldött André Silva egy szöglet után az egyik védőről visszapattanó labdát két méterről a vendégek kapujába vágta (3–2). Kessié a hosszabbításban még kihagyott egy büntetőt, de a Milan így is megnyerte a mérkőzést.

A Roma egyik nyerőembere Stephan El Shaarawy volt a Crotone ellen. A „farkasok” gólpasszát Alekszandar Kolarov jegyezte – a szerbnek ez volt a hatodik asszisztja ebben az idényben a Serie A-ban. A kettő nullás végeredményt Radja Nainggolan állította be a 75. percben.

A Benevento a 92. percig vezetett a Cagliari ellen, a vendégek azonban két gólt is szereztek a hosszabbításban, így fordítottak. Az Atalanta ötöt hintett a Veronának – Josip Ilicic klasszikus mesterhármast ért el.

OLASZ SERIE A
29. FORDULÓ

Hellas Verona–Atalanta 0–5 (Cristante 2., Ilicic 45+4., 48., 69. – az elsőt 11-esből, A. Gómez 71.)
Benevento–Cagliari 1–2 (Brignola 47., ill. Pavoletti 92., Barella 96. – 11-esből)
Milan–Chievo 3–2 (Calhanoglu 10., Cutrone 54., André Silva 82., ill. Stepinski 33., Inglese 34.)
Torino–Fiorentina 1–2 (Belotti 86., ill. Veretout 59., Théréau 93.)
Crotone–Roma 0–2 (El Shaarawy 39., Nainggolan 75.)