Esély a Romának, a Juventus nem bírt a Fiorentinával

2014.12.05. 20:40
A Juventus gól nélküli döntetlent játszott a Fiorentina otthonában az olasz labdarúgó–bajnokság (Serie A) 14. fordulójának nyitó mérkőzésén, ezáltal mindkét együttes győzelmi sorozata megszakadt. A pontosztozkodásnak a Roma örülhet a leginkább, a „farkasok" egy esetleges szombati sikerrel egy pontra közelíthetik meg a listavezető torinóiakat.

Cuadrado ezúttal nem tudta kamatoztatni félelmetes sebességét (Fotó: Action Images)

Carlos Tévez a kispadon kezdte a firenzei találkozót, amelyen a nyári világbajnokság döntőjét vezető Nicola Rizzoli fújta a sípot. Massimiliano Allegri vezetőedző döntése hűen tükrözte, milyen fontos BL-mérkőzés vár a torinóiakra az Atlético Madrid ellen a jövő hét közepén.

Szitáló esővel kezdődött, nagy zuhéval folytatódott a találkozó, ahol Pogba lövése és Llorente fejese volt az első két helyzet, utóbbinál Mario Gomez mentett fejjel.

A Fiorentina valamivel többet tett a vezetés megszerzésért az első félidőben, de távoli kísérletek és az ígéretes szabadrúgásokon túl nem sokra jutott Montella csapata, ahogy a Juventus sem dúskált a gólhelyzetekben. A szünet előtt egyre paprikásabb lett a hangulat a gyepen (a lelátón már a kezdés előtt az volt), a csapatok szorgalmasan kezdték gyűjtögetni a sárga kártyákat.

A Juventus szokatlanul keveset birtokolta a labdát (a szezonban csak a Roma tudta szintén 50 százalék alatt tartani a címvédőt), de a második félidő kezdetén egy színtiszta francia akció (Coman, Pogba, Evra) révén majdnem vezetéshez jutott.

Egy óra elteltével beállt Carlos Tévez is (a 18 éves Kingsley Coman nem váltotta meg a világot a helyén), ettől viszont a Fiorentina pörgött fel. Előbb Mario Gomez dolgoztatta meg a tökéletes meccset játszó Bonuccit (aki a meccs szerelését mutatta be a ziccerben kilépő németen), majd Cuadrado adott munkát távolról Buffonnak, akinek a 67. percben kellett először nagyot védenie a kolumbiai bombája után.

Az utolsó húsz percben az edzők cserékkel, a játékosok rengeteg szabálytalansággal tördelték a játékot, a felek belenyugodtak az egy-egy pontba, nem kockáztattak a győzelemért. A vége egy kevés izgalmat hozó 0–0 lett. A hazaiak három, a vendégek hat győztes találkozó után vesztettek ismét pontokat.

A Juventus mindenképp marad a tabella élén a forduló végére, a Sassuolót fogadó Roma egy pontra zárkózhat. A Fiorentina maradt a középmezőnyben, két pontra az El-indulást érő ötödik helytől.

Az előző szezonban egy emlékezetes mérkőzésen, 0–2-ről fordítva 4–2-re nyerni tudott a Fiorentina a Juventus ellen, ezúttal nem sikerült a bravúr, azaz a bajnok legyőzése.