Serie A: ezúttal ötöt vágott az Atalanta; Van Bastenék óta nem látott bravúr

B. L.B. L.
2020.10.04. 14:26
Az Atalanta továbbra is szárnyal (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójában az Atalanta otthon 5–2-re kiütötte a Cagliarit.

A házigazda már a 7. percben betalált Muriel révén, de erre az új csapatában debütáló Godín az első félidő derekán egy szöglet utáni fejessel még felelni tudott (1–1).

A játékrész végére így is eldőlt a mérkőzés, előbb Alejandro Gómez tekert a bal alsóba, majd Pasalic belsőzött közelről a kapuba, aztán Duván Zapata lőtte ki a hosszút (4–1).

A fordulást követően Joao Pedro szépített, de a végjátékban Lammers bolondította meg Likojanniszt, mielőtt a visszaállította a közte hármat (5–2).

Hans Hateboer és Marten de Roon után harmadik hollandként talált be az Atalanta színeiben Lammers, legutóbb az 1992–1993-as idényben volt arra példa, hogy egy klubból három holland is eredményes legyen, akkor a Milannál (Frank Rijkaard, Ruud Gullit és Marco van Basten).