Serie A: ez ám a ráadás! Három gól a 92. perc után a Fiorentina–Lazión

2016.01.09. 19:59
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójában a Lazio 3–1-re nyert a Fiorentina otthonában. A mérkőzésen a 92. percig csupán egy gólt láthattak a nézők...

A vendégek az első félidő hosszabbításában, Keita révén jutottak vezetéshez – ekkor aligha gondolták, mennyire a ráadásokról szól majd ez a meccs (0–1).

A Fiorentina Giuseppe Rossi pályára küldésével egycsapásra aktívabbá vált, a támadó azonban hiába alakította ki a helyzeteket, egyet sem tudott gólra váltani, sőt egy kontra végén a Lazio előtt adódott ziccer – de ez is kimaradt.

Amikor már úgy tűnt, hogy marad az 1–0-s vendégsiker, kinyílt a „gólzsák”, és a 92. percben Milinkovics-Szavics megduplázta az előnyt (0–2). Rögvest a gól után visszajöttek a hazai remények, hiszen Roncaglia egyből felelt (1–2), de újabb gólt ismét a Lazio szerzett, a 96. percben Felipe Anderson állította be a végeredményt (1–3).

Érdekesség, hogy három forduló alatt a listavezető Inter és a második helyen álló Fiorentina vendégeként is nyert a Lazio, közte pedig otthon ikszelt a Carpival…Keita révén jutottak vezetéshez – ekkor aligha gondolták, mennyire a ráadásokról szól majd ez a meccs (0–1).

Érdekesség, hogy három forduló alatt a listavezető Inter és a második helyen álló Fiorentina vendégeként is nyert a Lazio, közte pedig otthon ikszelt a Carpival…