Serie A: először szerzett három gólt, javuló formában a Milan

B. A.B. A.
2019.12.08. 22:39
Háromszor ünnepelhettek a Milan játékosai (Fotó: Twitter)
A Milan 3–2-re nyert Bolognában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójának záró mérkőzésén.

Legutóbb májusban találkozott egymással a két gárda, akkor a San Siróban három piros lappal színesített meccsen nyert a Milan 2–1-re.

Bár az akkorihoz hasonló indulatok ezúttal nem is voltak jelen, a 14. percben nem a legnyugodtabban vették tudomásul a hazaiak, hogy tizenegyeshez jutott a Milan: Krzysztof Piatek esett el Mattia Bani mellett, Daniele Chiffi pedig habozás nélkül tizenegyest ítélt. A labda mögé a lengyel támadó állt oda, és higgadtan a kapu bal oldalába helyezett (0–1).

Az első félórát elhagyva, illetve néhány perccel a félidő vége előtt Theo Hernández pillanatai következtek, a francia balhátvéd előbb értékesítette a ziccerét, majd egy szöglet után öngóllal segítette ki a Bolognát (1–2). Theo Hernández a szezonbeli 12. bajnokiján negyedszer talált be, ilyen eredményes szélső védője még nem volt a Milannak, már ami a bemutatkozó idényeket illeti.

A szünet után gyorsan ismét kétgólosra növelte előnyét a vendégcsapat, egy perc sem telt a második játékrészből, amikor Giacomo Bonaventura okosan a jobb alsóba tekert (1–3). A Milan az idényben először jutott három gólig ugyanazon a bajnokin.

Sokáig úgy tűnt, hogy innen már nincs visszaút a Bologna számára, a vendégek azonban másodszor is visszahozták a meccsbe ellenfelüket: Theo Hernández (ki más?) lökte fel Riccardo Orsolinit, s noha a játékvezető elsőre továbbot intett, az eset visszanézése után mégis tizenegyest ítélt. Nicola Sansone nem hibázott – Gianluigi Donnarumma ugyan érezte az irányt, a hárításra nem volt esélye (2–3).

Az utolsó percekben igazán nagy lehetőség nem akadt a Bologna előtt, a Milan, ha végül nehezen is, de begyűjtötte a három pontot, és feljött a tizedik helyre.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Sampdoria–Parma 0–1 (Kucka 21.)
Bologna–AC Milan 2–3 (T. Hernández 40. – öngól, Sansone 84. – 11-esből, ill. Piatek 15. – 11-esből, T. Hernández 32., Bonaventura 46.)
KORÁBBAN

Sassuolo–Cagliari 2–2 (Berardi 7., Djuricsics 36., ill. Joao Pedro 51., Ragatzu 90.)
SPAL–Brescia 0–1 (Balotelli 54.)
Torino–Fiorentina 2–1 (Zaza 22., Ansaldi 72., ill. M. Cáceres 91.)
Lecce–Genoa 2–2
(Falco 60., Tabanelli 70., ill. Pandev 31., Criscito 45+5)

SZOMBAT
Lazio–Juventus 3–1 (Luiz Felipe 45+1., Milinkovics-Szavics 74., Caicedo 95., ill. C. Ronaldo 25.)
Udinese–Napoli 1–1 (Lasagna 32., ill. Zielinski 69.)
Atalanta–Verona 3–2 (Malinovszkij 44., Muriel 64. – 11-esből, Djimsiti 93., ill. Di Carmine 23., 57.)