Serie A: egy lövés döntött – a Fiorentina legyőzte a Romát

2016.09.18. 22:44
Az olasz labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén a Fiorentina 1–0-ra legyőzte az AS Romát. A találkozó gyenge színvonalat hozott, ám a hajrára felpörögtek az események.

Sok gyürkőzést és kapkodó megoldást, kevés helyzetet láthatott a firenzei közönség, amely mégis elégedetten távozhatott a találkozóról, hiszen elég volt egy pontos, jó lövés, és Paulo Sousa együttese azzal megszerezte a három pontot. Pedig a 82. percben született gólt előtt egy perccel Radja Nainggolan még a másik oldalon találta el a kapufát...

Apró szépséghiba, hogy Milan Badelj kapufás löketénél Nikola Kalinic lesen állt, és mivel a horvát csatár jócskán zavarta helyzetével a játékot (legalábbis Wojciech Szczesny kapus kilátását minkdenképp), így aktívnak is kellett volna ítélni helyzetét – Nicola Rizzoli részéről viszont elmaradt ez.

A hajrára hiába állt be római részről Francesco Totti is, csak egy ígéretes lövésig jutott. A Fiorentina Badelj lövésével 1–0-ra legyőzte az első vereségét elszenvedő Romát.

OLASZ BAJNOKSÁG, SERIE A
4. FORDULÓ
Fiorentina–Roma 1–0
(Badelj 82.)
KORÁBBAN
Internazionale–Juventus 2–1 (Icardi 68., Perisic 78., ill. Lichtsteiner 66.) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Udinese–Chievo 1–2 (Zapata 25., ill. L. Castro 82., Cacciatore 95.)
Cagliari–Atalanta 3–0 (Borriello 8., 73., Sau 55.)
Crotone–Palermo 1–1 (Trotta 23., ill. Nesztorovszki 66.)
Sassuolo–Genoa 2–0 (Politano 58. – 11-esből, Defrel 66.)
Torino–Empoli 0–0

1. Napoli 4 3 1 12–5 +7 10
2. Juventus 4 3 1 7–4 +3 9
3. Roma 4 2 1 1 9–5 +4 7