Serie A: egy gólt elvett, egyet hozott a VAR a Sampnak, így is a Napoli nyert

T. I.T. I.
2020.02.03. 22:57
Quagliarella gólt lőtt, majd tizenegyest harcolt ki volt csapata ellen, végül mégsem örülhetett<strong> </strong>(Fotó: AFP, archív)
A Napoli 4–2-es győzelmet aratott a kiesés elől menekülő Sampdoria otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának záró mérkőzésén.

Arkadiusz Milik és a villámrajt. A lengyel támadó legutóbbi 35 góljából 15-öt az első labdaérintéséből szerzett az adott mérkőzésen. Ebben a statisztikában pedig benne van a Sampdoria otthonában a 3. percben elért találata is. 0–1

De nemcsak Milik, hanem az egész Napoli remekül kezdett: a 16 percben már 2–0-ra vezettek a vendégek a kieső zónát csupán két hellyel elkerülő genovaiak otthonában. Ezúttal Elif Elmasz volt eredményes.

Eztán viszont jöttek az exek! A 26. percben Fabio Quagliarella, a 73. percben egy hosszas videózás után megadott tizenegyesből Manolo Gabbiadini köszönt be volt csapatának, ezzel a Samp – a játék képe alapján teljesen megérdemelten – egyenlített. Arról nem is beszélve, hogy a hazai együttes a két gól között rúgott egy harmadikat is, ám Gastón Ramírez találatát a VAR kezezés miatt érvénytelenítette… 2–2.

Úgy tűnt, a videobíró végül egyszer kiszúr a Sampdoriával, egyszer segít rajta, így egyensúlyban maradnak a dolgok, miként a két csapat is egálra hozza a mérkőzést.

Ám jött a hajrá, és a 83. percben egy lecsorgó, amit az RB Leipzigtól megszerzett Diego Demme vágott 14 méterről a kapuba (2–3).

A kegyelemdöfést a 98. percben a csereként beállt Dries Mertens adta meg a hazaiaknak (2–4).

22. FORDULÓ
HÉTFŐ
Sampdoria–Napoli 2–4 (Quagliarella 26., Gabbiadini 73. – 11-esből, ill. Milik 3., Elmasz 16., Demme 83., Mertens 98.)
Korábban
Vasárnap
Udinese–Inter 0–2 (Lukaku 64., 71. – a másodikat 11-esből)
Lecce–Torino 4–0
(Deiola 11., Barák 19., Falco 64., Lapadula 78. – 11-esből)
Juventus–Fiorentina 3–0
(C. Ronaldo 40., 80. – mind a kettőt 11-esből, De Ligt 90.)
Milan–Hellas Verona 1–1 (Calhanoglu 29., ill. Faraoni 13.)
Atalanta–Genoa 2–2 (Tolói 13., Ilicic 35., ill. Criscito 19. – 11-esből, Sanabria 33.)
Lazio–SPAL 5–1 (Immobile 3., 29., Caicedo 16., 38., Adekanye 58., ill. Missiroli 65.)

Szombat
Bologna–Brescia 2–1 (Orsolini 43., Bani, 89., ill. Torregrossa 36.)
Cagliari–Parma 2–2 (Joao Pedro 19., G. Simeone 54., ill. Kucka 42., Cornelius 94.)
Sassuolo–Roma 4–2 (Caputo 7., 16., Djuricsics 26., Boga 74., ill. Dzeko 55., Veretout 73. – 11-esből)

1. Juventus 22 17 3 2 43–21 +22 54
2. Internazionale 22 15 6 1 44–18 +26 51
3. Lazio 21 15 4 2 52–20 +32 49
4. Atalanta 22 11 6 5 59–30 +29 39
5. Roma 22 11 6 5 40–27 +13 39
6. Cagliari 22 8 8 6 38–34 +4 32
7. Parma 22 9 5 8 31–29 +2 32
8. Milan 22 9 5 8 23–27 –4 32