Serie A: kétgólos Udinese-siker a Chievo ellen Di Natale-duplával

2013.04.07. 16:54
Az Udinese 3–1-re győzött a Chievo ellen hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában.

Az udineiek a 20. percben szereztek vezetést, a Chievo kapusa, Christian Puggioni kapott egy visszapasszolt labdát, de ahelyett, hogy kivágta volna, megpróbálta átvenni, majd nem tudta elhúzni a talpával, és a szemfüles Antonio Di Natale lecsapott a labdára, és az üres kapuba gurított. 1–0Antonio Di Natale lecsapott a labdára, és az üres kapuba gurított. 1–0

Öt perccel később Di Natale már nem a kapus hibáját használta ki, hanem hatalmas gólt lőtt. A bal oldalról kapásból lőtte a kapura a labdát, amely a hosszúban kötött ki. 2–0

A román válogatott Paul Papp a 35. percben szépített: előbb a felső lécről kipattant a labda, majd egy középre ívelt labdát a kapuba bólintott. 2–1

A 85. percben Mehdi Benatia elé került a labda, s a védő kapásból a kapuba vágta. Ezzel el is dőlt a meccs. 3–1

A Siena–Parma és a Catania–Cagliari mérkőzésen gól nélküli döntetlen született, míg a Palermo 3–1-re győzött a Sampdoria otthonában.

OLASZORSZÁG
SERIE A, 31. FORDULÓ

Udinese–Chievo 3–1 (Di Natale 20., 25., Benatia 85., ill. Papp 35.)
Catania–Cagliari 0–0

Sampdoria–Palermo 1–3 (Munari 43., ill. Von Bergen 35., Ilicic 50., García 56.)
Siena–Parma 0–0
KORÁBBAN
Fiorentina–Milan 2–2 (Ljajics 67. – 11-esből, D. Pizarro 73. – 11-esből, ill. Montolivo 14., Flamini 62.)