Serie A: CR nélkül nem ment, először kapott ki a Juventus!

2019.03.17. 14:27
Bonucciék bánatosan távozhatnak Genovából (Fotó: AFP)
Elszenvedte első vereségét a Juventus labdarúgócsapata az olasz bajnokság mostani kiírásában: a torinóiak a Genoa otthonában kaptak ki 2–0-ra Cristiano Ronaldo nélkül.

Több szurkoló is vissza akarta váltani a jegyét, miután megtudta, hogy a Juventus legnagyobb sztárja, az Atlético Madrid elleni Bajnokok Ligája-párharc második meccsén mesterhármast elérő Cristiano Ronaldo kihagyja a genovai mérkőzést. Nemcsak vendég-, hanem hazai drukkerek is – írta a Corriere della Sera. Az ötszörös aranylabdást az utazó keretből is kihagyta Massimiliano Allegri, aki ezúttal 3–5–2-es felállásban, Dybalával és Mandzukiccsal a támadósorban küldte pályára csapatát. Az alapemberek közül Chiellini és Matuidi sem kezdett.

A Vidinél megbukott, de most az ő góljával nyert az Empoli a 15 órakor kezdődött mérkőzések

A Juventus az első félidőben nagyon keveset mutatott, kaput eltaláló lövése például nem is volt – a hazaiak ellenben hatszor is próbálkoztak –, és csak a videóbíró segítségének köszönhette, hogy nem hátránnyal vonult szünetre. A 33. percben ugyanis Joao Cancelo kezezése miatt Di Bello játékvezető büntetőt ítélt a Genoának, de miután visszanézte az esetet, konstatálta, hogy a portugál szélső előtt a hazaiak támadója, Kouamé is kézzel ért a labdához – így szabadrúgás járt kifelé.

A második félidő elején a Juve a kaput eltaláló első lövéséből betalált, ám Dybala gólját leshelyzet miatt nem adta meg a játékvezető. De az is lehet, hogy a 150. olasz élvonalbeli mérkőzésén pályára lépő Criscito öngóljaként könyvelték volna el a találatot.

Aztán fordult a kocka: a Genoában beállt Pandev és a Juventus korábbi játékosa, Sturaro, s ők a hajrában szűk tíz perc leforgása alatt elintézték az „Öreg Hölgyet”. A 72. percben az északmacedón támadó előkészítését követően Stefano Sturaro a tizenhatoson kívülről tekert a bal alsó sarokba – lehet, hogy ha nem Perin, hanem Szczesny véd, akkor ebből a lövésből nem születik gól… – (1–0), majd nem sokkal később Goran Pandev bal lába is elsült (2–0).

A Juventus a hajrában sem futballozott sokkal veszélyesebben, mint az addig eltelt 80 percben, így a 28. fordulóban elszenvedte első vereségét ebben a bajnoki idényben, nem mellesleg nyeretlen maradt a Genoa ellen ebben a szezonban, hiszen hazai pályán sem tudta legyőzni a genovaiakat (1–1).

A hazai együttesben Schäfer Andrást nem nevezték a mérkőzésre.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ
Genoa–Juventus 2–0 (Sturaro 72., Pandev 81.)

Később
Empoli–Frosinone2–1(Caputo 20. – 11-esből, Pajac 38., ill. Valzania 70.)
Lazio–Parma 4–1 (Marusic 22., Luis Alberto 26., 38. – az elsőt 11-esből, Lulic 44., ill. Sprocati 77.)
Atalanta–Chievo 1–1 (Ilicic 55., ill. Meggiorini 32.)
20.30:
Milan–Internazionale(Tv: Digi Sport1)

A forduló korábbi eredményei
Torino–Bologna 2–3 (Pulgar 6. – öngól, Izzo 89., ill. Poli 29., Pulgar 34. – 11-esből, Orsolini 64.)
SPAL–Roma 2–1 (Faresz 22., Petagna 60. – 11-esből, ill. Perotti 53. – 11-esből)
Sassuolo–Sampdoria 3–5 (Boga 38., A. Duncan 63., Babacar 92., ill. Defrel 15., Quagliarella 36., Linetty 39., Praet 46., Gabbiadini 72.)
Cagliari–Fiorentina 2–1 (Joao Pedro 52., Ceppitelli 66., ill. F. Chiesa 88.)

1. Juventus 28 24 3 1 59–19 +40 75
2. Napoli 27 17 6 4 48–21 +27 57
3. Milan 27 14 9 4 41–23 +18 51
4. Internazionale 27 15 5 7 40–22 +18 50
5. Roma 28 13 8 7 52–39 +13 47
6. Atalanta 28 13 6 9 57–39 +18 45
7. Lazio 27 13 6 8 41–29 +12 45