Serie A: Lukaku újra betalált, nehezen nyert az Inter

2019.09.01. 22:45
Lukaku második olasz bajnokiján második gólját szerezte az Interben (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságt 2. fordulójának vasárnap esti mérkőzésein az Inter nehezen csikarta ki a győzelmet a Cagliari otthonában. A Sampdoria megszerezte első bajnoki gólját ebben az idényben, de cserébe négyet kapott a Sassuolótól, ráadásul Domenico Berardi duplázott. A BL-szereplő Atalanta fordulatos meccsen kapott ki a Torinótól, hiába duplázott Duván Zapata.

A forduló előtt listavezető Inter kissé „döcögősen” szerepelt a Cagliari otthonában, amelyben ezúttal is a kezdőben kapott helyet a nyáron éppen a milánóiaktól kölcsön vett Radja Nainggolan, s bemutatkozott a Romától megszerzett svéd kapus, Robin Olsen is.

Az első félidőben igazán egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni a labdabirtoklást nézve, a vezetést a veszélyesebb, s hatékonyabb befejezésének köszönhetően az Inter szerezte meg. A 27. percben Stefano Sensi beadása után Lautaro Martínez fejelt az ötösről hálóba, úgy, hogy a labda a kapufáról pattant a gólvonal mögé.

A Cagliari aztán a második félidő elején viszonylag gyorsan egyenlített, Joao Pedro fejese után elmondhatja magáról: ő az első, aki a 2019–2020-as bajnokság során betalált az Inter kapujába, amely ezzel az idényben utolsóként kapott gólt.

Húsz perccel a vége előtt aztán Sensi harcolt ki egy büntetőt, amelyet Romelu Lukaku magabiztosan váltott gólra, 1–2, s a nyáron igazolt belgának a hajrában volt még egy nagy lehetősége, amellyel bebiztosíthatta volna csapata győzelmét, a helyzet azonban kimaradt, így izgalmas hajrá után gyűjtötte be a három pontot az Inter.

Nagy a gond a Sampdoria háza táján, legalábbis, ha a tabellára nézünk, talán nem túlzás ezt állítani: a genovaiak két forduló után egy szerzett góllal, hét kapott találattal szerénykednek az utolsó helyen, miután vasárnap este a Sassuolo gurított nekik egy könnyed négyest.

Az első félidő utolsó negyedórájában az ötszörös olasz válogatott támadó, Domenico Berardi 14 perc alatt szerzett mesterhármast, majd a vendégektől Ronaldo Vieira a ráadás perceiben piros lapot kapott, így gyakorlatilag eldőlt a három pont sorsa.

A fordulás után aztán a hazaiak Hamed Traoré találatával tovább növelték előnyüket, egyben formalitássá tették a hátralévő bő 40 percet. A végeredményt a veterán csapatkapitány, Fabio Quagliarella állította be, egyben megszerezve csapata első bajnoki gólját az idényben.

Az idei Bajnokok Ligája mezőnyének egyetlen újonca, az Atalanta szoros meccsen szenvedett vereséget pármai albérletében a Torinót fogadva: a vendégek Kevin Bonifazi találatával az első félidő felénél vezetést szereztek, ám az Atalanta a szünet előtt és után – Duván Zapata két góljával – fordítani tudott. A vendégek azonban nem adták fel, és Álex Berenguer, valamint Armando Izzo góljával ismét előnybe kerültek.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ

Cagliari–Inter 1–2 (Joao Pedro 50., ill. Lautaro Martínez 25., R. Lukaku 72. – 11-esből)
Atalanta–Torino 2–3 (D. Zapata 38., 54., ill. Bonifazi 24., Álex Berenguer 57., Izzo 67.)
Genoa–Fiorentina 2–1 (C. Zapata 11., Kouamé 65., ill. Pulgar 76.)
Lecce–Hellas Verona 0–1 (Pessina 81.)
Sassuolo–Sampdoria 4–1 (Berardi 29., 36., 43., H. Traoré 47., ill. Quagliarella 67. – 11-esből)
Udinese–Parma 1–3 (Lasagna 17., ill. Gervinho 43., Gagliolo 59., Inglese 75.)