Serie A: Balogh piros lapot, a Palermo három gólt kapott

2017.03.05. 16:58
A palermói Haitam Aleesami (balra) küzd a torinói Samuel Gustafsonnal
Az olasz labdarúgó bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján öt találkozót rendeztek 15 órától – pályára lépett a magyar játékosokat foglalkoztató Palermo, valamint a Juventus és az Internazionale is.

TORINO–PALERMO

A vendégek két magyar játékosa, Balogh Norbert és Sallai Roland ismét kezdőként kapott lehetőséget. Balogh a 27. és a 78. percben is sárga lapot kapott, a fegyelmezetlen futballistát Nicola Rizzoli kiállította!

BALOGH MÁSODIK SÁRGÁJA ÉS PIROS LAPJA

Andrea Rispoli remek távoli lövésével vezetést szerzett a szicíliaiaknak, azonban a második játékrészben a Torino elképesztő lendülettel, három gólt szerezve robogott át a Palermón – mindháromszor Andrea Belotti talált be. Ráadásul Belotti hét perc alatt hozta a triplát – mindez egy bizonyos Andrij Sevcsenko 2000-es alakítása óta senkinek sem sikerült.

Sallai Roland is sárga lapos figyelmeztetésben részesült az 56. percben, azonban nem sokkal később Diego López lecserélte őt.

UDINESE–JUVENTUS

Hiába birtokolta többet a labdát, hátrányba került a Juve az első játékrészben: Duván Zapata indult meg, lehagyta Leonardo Bonuccit, majd kissé kisodródva Gianluigi Buffon lábai közé célozva gólt szerzett. A második félidőben 15 perc elteltével Bonucci egy szabadrúgást követően egyenlített, azonban a győzelmet már nem tudta kiharcolni az ezúttal kékben játszó torinói alakulat.

CAGLIARI–INTERNAZIONALE

Alig több mint harminc perc elteltével a vendég Internazionale törte meg a gólcsendet, rögtön két találattal, azonban mielőtt teljesen hátradőlhettek volna a milánóiak, Marco Borriello szépített. A második játékrészben újabb három gól született, viszont ekkor már csak az Inter talált be – kiütés lett a vége.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN
A végén nyerte meg a Genoa az Empoli elleni találkozót, míg a Crotone és a Sassuolo mérkőzésén nem született gól.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ

Cagliari–Internazionale 1–5 (Borriello 42., ill. Perisic 34., 47., Banega 39., Icardi 67. – 11-esből, Gagliardini 89.)

Crotone–Sassuolo 0–0
Empoli–Genoa 0–2 (Ntcham 89., Hiljemark 91.)
Torino–Palermo 3–1 (Belotti 73., 76., 81., ill. Rispoli 30.)
Udinese–Juventus 1–1 (Du. Zapata 37., ill. Bonucci 60.)