Serie A: Balogh bemutatkozott, a Palermo csúnyán kikapott

2016.01.17. 14:21
Csupán öt nappal azt követően, hogy Balogh Norbert hivatalosan is a Palermo labdarúgója lett, a 19 éves játékos máris bemutatkozott az olasz élvonalban. Debütálása hírét némiképp beárnyékolja, hogy a Palermo súlyos vereséget szenvedett a Genoa vendégeként (4–0).

Az egyaránt a hátsó régióban helyet foglaló két csapat összecsapásán egyértelműen jobban kezdtek a hazaiak, hiszen Suso már a 3. percben vezetéshez juttatta a genovaiakat. A spanyol támadó Diego Perottival összejátszva lépett ki a középső védők között, majd a kilépő Stefano Sorrentino felett-mellett a kapuba pörgetett. 1–0Suso már a 3. percben vezetéshez juttatta a genovaiakat. A spanyol támadó Diego Perottival összejátszva lépett ki a középső védők között, majd a kilépő Stefano Sorrentino felett-mellett a kapuba pörgetett. 1–0

Balogh Norbert révén újra van
magyar a Serie A-ban (Fotó: digisport.hu)
Balogh Norbert révén újra van magyar a Serie A-ban (Fotó: digisport.hu)

A folytatásban is inkább a piros-kékek akarata érvényesült, a Palermo csak ritkán jutott el a hazaiak tizenhatosáig, ugyanakkor Sorrentinónak mind az első félidőben, mind a második játékrészben többször nagyot kellett védenie, hogy életben tartsa csapata pontszerzési reményeit.

A 65. percben tovább romlottak a vendégek esélyei, Sinisa Andelkovic ugyanis megkapta második sárga lapját is, a szigorú döntés következtében pedig emberhátrányba került a Palermo.

A szicíliaiak ideiglenes edzője, a meccsen debütáló Fabio Viviani a 70. percben pedig bevetette az új szerzeményt, Balogh Norbertet, akinek aligha maradnak kellemes emlékűek első olaszországi játékpercei, a Genoa ugyanis ezt követően döntötte el a meccset.

Balogh Norbert pályára lépése

HÁROM ÉV UTÁN ÚJRA
Legutóbb 2013. május 19-én lépett pályára magyar játékos a Serie A-ban. Tőzsér Dániel éppen a Genoa színeit képviselte a Bologna elleni mérkőzésen. A jelenleg Angliában légióskodó középpályás a következő szezont is a genovaiaknál kezdte, ám többször már nem léphetett pályára bajnokin.

A 71. percben Leonardo Pavoletti fejelt a hálóba Cristian Ansaldi előkészítése után (2–0), egy perccel később pedig kis híján ismételt. A 75. percben viszont már valóban megszületett a kegyelemdöfés: Ansaldi ezúttal laposan adott gólpasszt, a labdát Tomas Rincón lőtte a léc alá. 3–0

Baloghnak néhány hasznos megmozdulás – egy-egy szép csel, beadás, szerelés – jutott a találkozón, viszont ez a meccs a Genoáról szólt. A kiválóan játszó Ansaldi harmadik (!) gólpasszát a 88. percben Pavoletti látványos mozdulattal, estében vágta a hálóba 11 méterről.

A Genoa 4–0-ra nyert, és megelőzte ellenfelét a táblázaton.