Serie A: megszerezte első 2020-as bajnoki sikerét az AS Roma

T. I.T. I.
2020.01.19. 20:04
Dzeko állította be a végeredményt (Fotó: AFP)
Az AS Roma 3–1-re legyőzte idegenben az utolsó előtti helyre visszacsúszó Genoát, így két vesztes mérkőzés után ismét három pontot tudott szerezni, és őrzi negyedik helyét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A). Mattia Perin óriási bakija pecsételte meg a kieső helyen tanyázó genovaiak sorsát.

A Roma számára nehezen indult a 2020-as esztendő, hiszen előbb a Torinóval majd a Juventusszal szemben is alul maradt hazai pályán. Hét közben a Parma elleni kupasikerrel viszont megtört a jég, most pedig összejött az első bajnoki siker is a naptári évben.

A kiesés elől menekülő, jelenleg a kiesőzónában tanyázó Genoa már a 6. percben hátrányba került, az elmúlt hetekben a Liverpoollal és a Bayern Münchennel is hírbe hozott Cengiz Ünder volt eredményes, majd a 44. percben Leonardo Spinazzola centerezése után Davide Biraschiról a saját kapujába pattant a labda, így a genovaiak komoly bajba kerültek. Csakhogy jött a veterán Goran Pandev és még a szünet előtt szépített! 1–2

Hiába alakított ki több helyzetet a második játékrészben az egyenlítés reményében támadó Genoa, a végjátékban a Roma talált újfent a kapuba. Mattia Perin mutatott meg valamit abból, vajon miért nem kellett a Juventusnak első számú kapusként: kirúgásból laposan, a 25 méterre érkező Lorenzo Pellegrinihez passzolta a labdát – ezzel csak annyi volt a gond, hogy Pellegrini római, Perin meg nagyon nem – a középpályás köszönte szépen a lehetőséget, ziccerben tálalt Edin Dzeko elé, aki beállította a 3–1-es végeredményt.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ
Genoa–Roma 1–3 (Pandev 45., ill. Ünder 6., Biraschi 44. – öngól, Dzeko 74.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Juventus–Parma 2–1 (C. Ronaldo 43., 58., ill. Cornelius 55.)
Bologna–Verona 1–1 (Bani 21., ill. Borini 81.)
Brescia–Cagliari 2–2 (Torregrossa 27., 49., ill. Joao Pedro 21., 68. – 11-esből)
Lecce–Inter 1–1 (Mancosu 77., ill. Bastoni 72.)

Milan–Udinese 3–2 (Rebic 48., 93., T. Hernández 72., ill. J. Larsen 66., Lasagna 85.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Napoli–Fiorentina 0–2 (Chiesa 26., Vlahovics 74.)
Lazio–Sampdoria 5–1 (Caicedo 7., Immobile 17., 20., 67. – a másodikat és a harmadikat tizenegyesből, Bastos 54., ill. Linetty 70.)
Sassuolo–Torino 2–1 (Boga 61., Berardi 73., ill. Locatelli 20. – öngól)