Serie A: a Samp nem a Milan, ezúttal nem volt Napoli-fordítás

2018.09.02. 22:29
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójában a Sampdoria hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Napolit.

A házigazda számára nagyszerűen indult a meccs, hiszen már a 11. percben vezetést szerzett a házigazda, egy kontra végén Defrel lőtte ki a bal felső sarkot. Bő fél óra játék után újra betalált, megpattanó lövése kötött ki a hálóban, így a Napoli a Milan elleni összecsapáshoz hasonlóan újra kétgólos hátrányba került.

Akkor sikerült otthon a fordítás, és végül a második bajnokiját is megnyerte a nápolyi alakulat, ezúttal viszont erre igazából esély sem volt, sőt, a 75. percben Quagliarella szépségdíjas sarkalásával harmadszor is betalált a Sampdoria, eldöntve a meccset (3–0).

A meccs góljai

A Genoa a 34. percig vezetett a Sassuolo vendégeként, a szünetre viszont így is háromgólos hátrányban vonulhatott, Kevin-Prince Boatengék lehengerlően zárták a félidőt (4–1). A fordulást követően Ferrari is betalált, a Genoa újabb két gólja pedig csak szépségtapasznak volt elég (5–3).

A Cagliari az első félidő végén döntött az Atalanta vendégeként, a Lazio pedig a fordulást követően a Frosinone ellen.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ

Fiorentina–Udinese 1–0 (Benassi 73.)
Atalanta–Cagliari 0–1 (Barella 45.)
Chievo–Empoli 0–0
Lazio–Frosinone 1–0 (Luis Alberto 49.)
Sampdoria–Napoli 3–0 (Defrel 11., 32., Quagliarella 75.)
Sassuolo–Genoa 5–3 (K.-P. Boateng 34., Lirola 38., Babacar 41., Spolli 45+2. – öngól, Ferrari 62., ill. Piatek 27., 83., Pandev 70.)
Torino–SPAL 1–0 (Nkouloua 52.)
Szombat
Parma–Juventus 1–2 (Gervinho 33., ill. Mandzukic 2., Matuidi 58.)
Bologna–Internazionale 0–3
(Nainggolan 67., Candreva 82., Perisic 84.)
Péntek
Milan–Roma 2–1 (Kessié 40., Cutrone 95., ill. Fazio 59.)Defrel lőtte ki a bal felső sarkot. Bő fél óra játék után újra betalált, megpattanó lövése kötött ki a hálóban, így a Napoli a Milan elleni összecsapáshoz hasonlóan újra kétgólos hátrányba került.