Serie A: a Roma egy, a Lazio és a Milan három pontot szerzett

2015.02.22. 16:59
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójában pályaválasztóként nyert a Lazio és a Milan, idegenben játszott döntetlent a Roma.

Francesco Totti (jobbra, Roma) és Emil Hallfredsson (Verona) csatája (Fotó: Reuters)

Az első félidő közepén megérdemelten jutott vezetéshez a mezőnyfölényben játszó Roma: a 26. percben Francesco Totti középen kapott labdát, igazított rajta egyet, majd 22 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. Benussi kapust megviccelhette a pont előtte lepattanó labda, de azért az ő felelőssége is a gól: későn indult el a lövésre (0–1). Kényelmesre vette a folytatást a Roma, már kevésbé törekedett az akciók lezárása, mint a vezetés megszerzése előtt. Ettől függetlenül derült égből villámcsapásként érhette a rómaiakat a vendéglátók találata. A 38. percben a bal oldali szögletre jó ütemben emelkedett az ötösnél Bosko Jankovics, a labda De Sanctis kapus könnyű zsákmánya lett volna, ha nem kapott volna gellert a blokkolni szándékozó Seydou Keitán. Így viszont öngóllal egyenlítettek a házigazdák (1–1).

A játékot a szünetet követően is a vendégek irányították, ám az első nagyobb helyzet a házigazdák előtt adódott: Hallfredsson lövését a gólvonalon vészkapusként mentő Toroszidisz blokkolta. Jó iramú volt a mérkőzés, a középpályán keveset szűrtek és brusztoltak a csapatok, így a játék döntően a hazai tizenhatos előterében zajlott – veronai labdaszerzés után ritkán a római kapu előtt. Totti lecserélését követően viszont alapjaiban változott meg a játék képe. A vendégek akcióiból eltűnt a lendület és az ötlet is, többnyire tanácstalanul passzolgattak a felezővonal környékén. Már az is esemény volt, ha eljutottak a hazai térfél közepéig. Hol volt már akkor a gólveszély? A Verona eközben feljebb tolta a védekezését, és könnyűszerrel hatástalanította a rómaiak vérszegény támadásait, otthon tartva így egy pontot. A Roma legutóbbi kilenc bajnokijából hétszer játszott döntetlent.

Giacomo Bonaventura góljával szerzett vezetést a 22. percben az AC Milan otthon a Cesena ellen: a 25 éves középpályás a francia légiós, Jérémy Ménez kiugratását váltotta gólra. A győzelmet csak a 89. percben biztosította be a milánói együttes: Giampaolo Pazzini értékesítette a büntetőt.

A 22. percben vezetést szerző Empoli a szünet után azonnal megduplázta előnyét, hogy a 67. percben szerzett harmadik – Massimo Maccarone második – találatával lezárja a Chievo elleni mérkőzést.

Nem sokáig örülhetett a vezetést a 26. percben megszerző Palermo, amely mindössze hét percig játszhatott gólelőnyben. Az akkor egyenlítő Lazio a hajrához érve a három pontot érő találatot is megszerezte.