Serie A: a Napoli kihasználta az Inter bukását, és már ő vezet

2017.12.16. 19:57
Élre állt a Napoli (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-élvonal 17. fordulójának szombati küzdelmei nagy meglepetéssel kezdődtek: kora délután az Udinese 3–1-re legyőzte a listavezető Intert, amivel a második Napoli előtt lehetőség adódott, hogy a Torino otthonában győzelmet aratva a bajnoki tabella élére ugorjon. Nos, Marek Hamsík és csapattársai nem is hibáztak, könnyedén átléptek az északiakon, ráadásul a nápolyiak szlovák légiósa góljával beérte Diego Maradonát, akivel immár holtversenyben a klub legeredményesebb játékosa.

A Napoli viszonylag gyorsan lerendezte az élre kerülési hadműveletet: a 4. percben Kalidou Koulibaly szöglet után fejelt a torinói kapuba, a 25. percben a lengyel Piotr Zielinski váltotta gólra higgadtan Jorginho kiugratása után a ziccert, öt perc múlva pedig jött Marek Hamsík, és pontosan helyezett lövéssel beállította a 3–0-s félidei eredményt.

Ez volt a szlovák 115., tétmérkőzésen szerzett gólja a Napoli színeiben, a terméshez 478 találkozó szükségeltetett neki. Ezzel utolérte Diego Maradonát, aki 1984–91 között ért el 115 gólt – igaz, az argentin csak 259 tétmérkőzésen szerepelt a nápolyiaknál.

A Torino a második félidőben szépíteni tudott – a csapatkapitány, Andrea Belotti lőtt 16 méterről a jobb alsó sarokba a 67. percben –, de a vendégek győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. 1–3

Győzelmével a Napoli tehát megelőzte a listavezető Intert.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ

Torino–Napoli 1–3 (Belotti 64., ill. K. Koulibaly 4., Zielinski 25., Hamsík 30.)