Serie A: a Napoli is sikerrel hangolt a Szuperkupára

2014.12.18. 22:53
A Napoli 2–0-ra nyert hazai pályán a Parma ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában.

A Milantól elszenvedett 2–0-s vereség után a hetedik helyről várta a folytatást a Napoli, amelynek kötelező volt megvernie hazai pályán a sereghajtó Parmát. Ez nem is okozott gondot a délieknek. Duván Zapata a 19. percben az erejét kihasználva lefordult védőjéről, majd megszerezte a vezetést a nápolyiaknak, az első félóra végén pedig Dries Mertens büntetőből volt eredményes.

A kétgólos előny tudatában kényelmesebben futballozott a hazai gárda, és akár izgalmassá is válhatott volna a meccs vége, ám Francesco Lodi csak a kapufáig találta el a 72. percben. Az eredmény ezután sem változott – a csereként beállt Gonzalo Higuaín csak lesgólig jutott –, nyert tehát 2–0-ra a Napoli, amely hétfőn Dohában küzd meg az Olasz Szuperkupáért a Juventusszal.

SERIE A, 16. FORDULÓ
Napoli–Parma 2–0
(D. Zapata 19., Mertens 30. – 11-esből)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Cagliari–Juventus 1–3 (Rossettini 65.,, ill. Tévez 3., Vidal 15., F. Llorente 51.)

Zapata 1–0 (19')

Mertens büntetője 2–0 (30')