Serie A: 3–0-s sikernek örülhetnek a milánóiak

2017.08.20. 22:44
Mauro Icardi (balra) főszerepet játszott az Inter sikerében (Fotó: AFP)
Mindkét milánói csapat 3–0-ra nyert az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában. A Milan a Crotonét, az Inter a Fiorentinát verte meg könnyedén. A Bologna Nagy Ádám nélkül játszott döntetlent, míg a Lazio nem bírt az újonc SPAL-lal.

Az Inter középpályássorában kezdőként kapott szerepet a Fiorentinától igazolt Borja Valero, Matías Vecino duó, de a vendégeknél is bőven volt új arc a kezdő tizenegyben, konkrétan hét. A mérkőzés elején egy régebbi firenzei harcos, Davide Astori ütötte el Mauro Icardit a tizenhatoson belül, az argentin pedig nem hibázta el a büntetőt. Icardi a 15. percben is gyorsabb volt a védőknél, és fejjel megduplázta csapata előnyét.

Az első félidőben szinte pályán sem lévő Fiorentina a második játékrészben már jóval veszélyesebben futballozott, szépítenie azonban nem sikerült, Ivan Perisic pedig egy fejes góllal pontot tett a mérkőzés végére.

A Crotone–Milan meccs kis túlzással már a 6. percben eldőlt, a hazaiaktól ugyanis kiállították Federico Ceccherinit, az általa összehozott 11-est pedig Franck Kessié értékesítette. A Milanból a 23. percig még Patrick Cutrone és Suso is betalált, így ezután már tényleg nem maradt sok kérdés. A piros-feketék 80.1 százalékban birtokolták a labdát (a Serie A-ban erre a 2004–2005-ös szezon óta nem voltak képesek), több gólt viszont nem szereztek, így szurkolóiknak ezúttal be kellett érniük a 3–0-s győzelemmel.

Nagy Ádámot
csereként nevezte a Bolognát irányító Roberto Donadoni, aki nem adott játéklehetőséget honfitársunknak a Torino ellen. A találkozó gyors gólváltás után 1–1-re végződött.

A Benevento hiába szerzett vezetést a Sampdoria vendégeként, Fabio Quagliarella duplájával a hazaiak nyertek, a szintén újonc SPAL viszont jó védekezéssel pontot rabolt a Szuperkupa-győztes Lazio otthonából.

SERIE A
1. FORDULÓ
Bologna–Torino 1–1
(Di Francesco 27., ill. Ljajics 34.)
Crotone–Milan 0–3
(Kessié 6. – 11-esből, Cutrone 18., Suso 23.)
Internazionale–Fiorentina 3–0
(Icardi 6., 15. – az elsőt 11-esből, Perisic 79.)
Lazio–SPAL 0–0
Sampdoria–Benevento 2–1
(Quagliarella 39., 55., ill. Ciciretti 15.)
Sassuolo–Genoa 0–0
Udinese–Chievo 1–2
(Théréau 37., ill. Inglese 15., Birsa 54.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Atalanta–Roma 0–1
(Kolarov 31.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Hellas Verona–Napoli 1–3 (Pazzini 83. – 11-esből, ill. Souprayen 32. – öngól, Milik 39., Gulam 62.)
Juventus–Cagliari 3–0(Mandzukic 12., Dybala 45+1., Higuaín 66.)