A megtáltosodott Roma könnyedén verte a Milant

2012.12.22. 20:37
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 18. fordulójában két, egykor sokkal-sokkal szebb napokat látott gigász feszül egymásnak a 18. fordulóban: az AS Roma és az AC Milan. A rómaiak négy gólt lőttek 61 perc alatt, majd a végére kiengedtek, de a vendégek csak kozmetikázni tudtak az eredményen.

Nicolás Burdisso megszerzi a vezetést a Romának.
Mario Yepes látni sem bírja, pedig hol volt még a vége?! (Fotó: Reuters)
Nicolás Burdisso megszerzi a vezetést a Romának. Mario Yepes látni sem bírja, pedig hol volt még a vége?! (Fotó: Reuters)

Bizony, elmúltak már azok a daliás idők, amikor George Weah, Oliver Bierhoff, Andrij Sevcsenko, Filippo Inzaghi vagy Paulo Sérgio, Marco Delvecchio, Vincenzo Montella, Gabriel Batistuta támadta az ellen kapuját a bajnoki címről döntő AS Roma–AC Milan mérkőzéseken – 2012 végén a hatodik és a hetedik helyezett csatáját láthattuk a két talján gigásztól.

A felemlegetett közelmúltban egyébként a Milan védősorának közepén olyan futballisták feszítettek a vártán, mint Alessandro Nesta, Kaha Kaladze, Paolo Maldini vagy Alessandro Costacurta, akik minden bizonnyal mérgesen túrtak hajukba, amikor meglátták az első félórában utód, Mario Yepes mutatványait: a 36 esztendős kolumbiai ugyanis mindhárom római gólból kivette a részét.

Nicolás Burdisso és Pablo Osvaldo fejjel vette be a Milan kapuját, Eric Lamela ballal mattolta Marco Ameliát – két argentin között egy olasz-argentin sokkolta tehát a milánóiakat. Nem csoda, ha a szünet után is óriási vastaps köszöntötte a pályára sereglő római játékosokat, és az ezerfejű farkasos része még nagyobbat pogózott volna, ha a 48. percben Róma hercege, Francesco Totti nem hagy ki egy ajtó-ablak helyzetet. De csak a 61. percig kellett várnia a „farkasfalkának" az újabb római találatra: egy beadást nem ért el egy szegény Yepes – ki más? –, nem úgy Lamela, aki higgadtan a bal sarokba fejelt az ötös elől.

Ezt követően visszavett a Roma, de a Maarten Stekelenburgot kiszorító uruguayi Mauro Goicoecheára nyugodtan rá lehetett bízni hátul a portát, mert úgy kapkodta ki a labdákat a háló elől a kapus, mint neves argentin elődje, Sergio Goycochea 1990-ben szintén Itáliában a tizenegyeseket. Ezzel a műfajjal azonban a római kapus nem boldogult ma, mert a Milan egyik cserejátékosa, Giampaolo Pazzini büntetőből bevette kapuját, majd nem sokkal később a szintén a kispadról beszállt Bojan Krkic (a Roma cserejátékosa) is beköszöntött Goicoecheának.

Ekkor Marquinhos kiállítása miatt emberelőnyben játszott a Milan, de az „ördög" ettől a két góltól sem lett boldogabb – meglepően könnyedén verték a „farkasok" a repedezetett védelmű vendégeket.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Roma vs Milan 4:2 GOALS HIGHLIGHTSby UCL2410

SERIE A
AS ROMA–AC MILAN 4–2
Róma, Olimpico Stadion, 65 000 néző. V: Rocchi
AS Roma: Goicoechea – Piris, Marquinhos, Burdisso, Balzaretti – Bradley, De Rossi, Pjanics – Lamela (Florenzi, 68.), Osvaldo (Destro, 69.), Totti (Romagnoli, 80.). Vezetőedző: Zdenek Zeman
A kispadon: Lobont (k.), Stekelenburg (k.), Dodo, Perrotta, Tahcidisz, N. López
AC Milan: Amelia – De Sciglio, Mexes, Yepes, Constant – Montolivo, Nocerino (Pazzini, 56.), Ambrosini (Muntari, 77.) – Robinho (Krkic, 70.), Boateng, El Shaarawy. Vezetőedző: Massimo Allegri
A kispadon: Abbiati (k.), Gabriel (k.), C. Zapata, Abate, Bonera, L. Antonini, Flamini, Emanuelson, L. Niang
Gólszerző: Burdisso (12.), Osvaldo (23.), Lamela (30., 61.), ill. Pazzini (87. – 11-esből), Krkic (88.)
20. Siena1845916–26–1011
A Sienától 6, az Atalantától és a Napolitól 2-2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont levonva!