Nemzetisport.hu 2012.12.22 20:37 Frissítve: 2014.12.21 02:28

A megtáltosodott Roma könnyedén verte a Milant

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 18. fordulójában két, egykor sokkal-sokkal szebb napokat látott gigász feszül egymásnak a 18. fordulóban: az AS Roma és az AC Milan. A rómaiak négy gólt lőttek 61 perc alatt, majd a végére kiengedtek, de a vendégek csak kozmetikázni tudtak az eredményen.

Nicolás Burdisso megszerzi a vezetést a Romának.
Mario Yepes látni sem bírja, pedig hol volt még a vége?! (Fotó: Reuters)

Bizony, elmúltak már azok a daliás idők, amikor George Weah, Oliver Bierhoff, Andrij Sevcsenko, Filippo Inzaghi vagy Paulo Sérgio, Marco Delvecchio, Vincenzo Montella, Gabriel Batistuta támadta az ellen kapuját a bajnoki címről döntő AS Roma–AC Milan mérkőzéseken – 2012 végén a hatodik és a hetedik helyezett csatáját láthattuk a két talján gigásztól.

A felemlegetett közelmúltban egyébként a Milan védősorának közepén olyan futballisták feszítettek a vártán, mint Alessandro Nesta, Kaha Kaladze, Paolo Maldini vagy Alessandro Costacurta, akik minden bizonnyal mérgesen túrtak hajukba, amikor meglátták az első félórában utód, Mario Yepes mutatványait: a 36 esztendős kolumbiai ugyanis mindhárom római gólból kivette a részét.

Nicolás Burdisso és Pablo Osvaldo fejjel vette be a Milan kapuját, Eric Lamela ballal mattolta Marco Ameliát – két argentin között egy olasz-argentin sokkolta tehát a milánóiakat. Nem csoda, ha a szünet után is óriási vastaps köszöntötte a pályára sereglő római játékosokat, és az ezerfejű farkasos része még nagyobbat pogózott volna, ha a 48. percben Róma hercege, Francesco Totti nem hagy ki egy ajtó-ablak helyzetet. De csak a 61. percig kellett várnia a „farkasfalkának" az újabb római találatra: egy beadást nem ért el egy szegény Yepes – ki más? –, nem úgy Lamela, aki higgadtan a bal sarokba fejelt az ötös elől.

Ezt követően visszavett a Roma, de a Maarten Stekelenburgot kiszorító uruguayi Mauro Goicoecheára nyugodtan rá lehetett bízni hátul a portát, mert úgy kapkodta ki a labdákat a háló elől a kapus, mint neves argentin elődje, Sergio Goycochea 1990-ben szintén Itáliában a tizenegyeseket. Ezzel a műfajjal azonban a római kapus nem boldogult ma, mert a Milan egyik cserejátékosa, Giampaolo Pazzini büntetőből bevette kapuját, majd nem sokkal később a szintén a kispadról beszállt Bojan Krkic (a Roma cserejátékosa) is beköszöntött Goicoecheának.

Ekkor Marquinhos kiállítása miatt emberelőnyben játszott a Milan, de az „ördög" ettől a két góltól sem lett boldogabb – meglepően könnyedén verték a „farkasok" a repedezetett védelmű vendégeket.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Roma vs Milan 4:2 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

KÖSZÖNJÜK, HOGY MA IS VELÜNK TARTOTTAK. ÁLDOTT, BÉKÉS ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK MINDANNYIUKNAK!!!!
A Milan legutóbb 1998-ban égett négy góllal, éppen itt, a Roma ellen.
Yepedezett volt ma a Milan-védelem.
90. PERC TÖBB FORDULAT MÁR NINCS, VÉGE!
88. perc ÚJABB MILAN-GÓL! El Shaarawy ad be jobb külsővel csodálatosan balról, középen hat méterről Pazzini fejel kapura, de nagyot véd a kirobbanó kapus, a kipattanó viszont Bojan Krkicé, aki egy lépésről a bal alsóba lő. 42
Pazzni kilencedik gólját szerezte ebben a stadionban.
87. perc Giampaolo Pazzini jobbal a bal sarokba gurít. 41
87. perc TIZENEGYESHEZ JUT A MILAN! Muntari 27 méteres, bal sarokra tartó lövését kiüti a kapus, de röviden, majd akasztja Pazzinit. Büntető és sárga a kapusnak.
80. perc Totti le, Alessio Romagnoli váltja.
78. perc KIÁLLÍTÁS! El Sha menne kapura, ha a római Marquinhos nem ütné el előle a labdát bal felkarjával. Piros, azonnali.
77. perc A megtört Ambrosinit Sulley Ali Muntari váltja.
73. perc Most Bojan megy el a jobbon, 13-ról lő, de a jobb sarok előtt ismét véd Goicoechea.
71. perc ÚJABB GOICO-PARÁDÉK! Egy bal oldali beadás után Boateng és Riccardo Montolivo is közelről lő, de az uru Goicoechea mindet fog.
70. perc ... Robinhót pedig a római kölcsönjátékos, Bojan Krkic.
69. perc Osvaldót Mattia Destro...
Lamela 14 idei bajnokin 10  gólnál jár.
68. perc Lamelát Alessandro Florenzi váltja az AS-nél.
66. perc Pjanic keresztlabdáját vágja jobbal 15-ről kapásból a jobb sarok mellé Osvaldo.
A Milan egyébként elmúlt 16 idegenbeli fellépésén betalált legalább egyszer.
64. perc Goicoechea fogja Boateng, majd Pazzini túlságosan középre tartó közeli lövéseit is.
Ha nem haragszanak: a milanosok most nem yepesnek az örömtől...
61. perc LAMELA ISMÉT BETALÁLT: NÉGY GÓLLAL MEGY A ROMA A MILAN ELLEN!  Egy bal oldali Balzaretti-beadásnak aláfejel valaki (kitalálják...), Erik Lamela pedig hat méterről, Kevin Constant-t megelőzve a kapuba bal oldalába bólint. 40
58. perc maradt azért szűrő a Milanban, pl. az a Massimo Ambrosini, aki éppen most kap egy sárgát Lamela felrúgásáért.
A Roma egymást követő 29 hazai mérkőzésén betalált az ellennek.
56. perc Nocerinót Giampaolo Pazzini váltja.
55. perc A szabadrúgást Robinho tekeri a hosszú felső mellé fél méterrel Détári Lajos-szögből.
54. perc Nicolás Burdisso kap egy sárgát El Sha felrúgásáért.
53. perc Nem Yepes napja ez... Antonio Nocerino labdáját bólintja a léc fölé az ötös bal csücskétől.
48. perc MI MARADT KI! De Rossi indítja a balon egy szép csel után Pjanicsot, de hosszan, majd Osvaldo nagy labdáját vágja Totti  ballal hat méterről másfél méterrel a bal alsó mellé. Laposan.
A hazai játékosokat vastaps köszöntötte az újrakezdés előtt, Giampaolo Pazzini viszont hiába melegített keményen, egyelőre nem áll be.
46. perc FOLYTATJUK!
Ebben az idényben a Roma fejelte a legtöbb gólt, 10-et. Kitalálták: a legtöbbet (9-et) a Milan kapta...
Egy igazán őrült 30 perc után rápihentek a felek a második félidőre.
45. perc VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.
36. perc Balzaretti bal oldali beadását töri el a 16-oson belül Osvaldo, pontosabban blokkol Yepes.
34. perc Kevin-Prince Boateng és Robinho hoz össze a Roma-kapu előtt egy helyzetet El Shának, azonban érkezik Iván Piris, és megmenti csapatát a középkezdés kínjaitól.
Sokkolta a Roma a Milant...
30. perc MÁR HÁROMMAL!!! Yepes eladott labdáját az amerikai Michael Bradley passzolja az olasz De Rossihoz, aki kiugratja a 16-os elől az argentin Eric Lamelát, ő pedig az ötös elől ballal higgadtan az elé vetődő Amelia fölött a kapu közepébe lő. 30
Fejben erős a Roma ma...
23. perc MÁR KETTŐVEL MEGY A ROMA, PABLO OSVALDO A GÓLSZERZŐ! Frederico Balzaretti játszik össze Tottival, aki balról ballal középre ível, az ötös elől a magát könnyen megadó Yepest lebirkózva az olasz-argentin pedig a kapu jobb oldalába fejel. 20
Robinho bemutat két szép Zinedine Zidane-cselt, naná, hogy felrúgják.
17. perc EZ IS NAGY BRAVÚR! El Shaarawy lép egyedül kapura, balra húzza a labdát az elé kifutó Mauro Goicoechea előtt a labdát, de az uruguayi egy parádés homorítással elpiszkálja a labdát!
15. perc Mario Yepes kap egy sárgát, mert lerántotta "Róma hercegét". Értsd helyesen.
12. perc DE VEZET A ROMA! Ameliáról szögletre pattan a labda, amelyet jobbról Miralem Pjanics kanyarint középre, ahol 10 méterről, Yepes és Massimo Ambrosini közül Nicolás Burdisso bólint a bal sarokba. 10
12. perc MICSODA VÉDÉS!!! Osvaldo lő 17-ről jobbal, Marco Amelia hatalmasat véd a bal felső előtt.
11. perc Most az egykori római Mexes ment az ötösön Osvaldo elől.
10. perc Francesco Totti húzza meg a bal, beadását az ötösön éppen csak elpiszkálja Mario Yepes a bevetődő Pablo Osvaldo elől.
8. perc Daniel De Rossi lő jobbal 22-ről, középről a kapus ölébe, félmagasan.
1. perc Stephan El Shaarawy máris a frászt hozza a "farkasokra", Robinho passza után nem sokkal lő a léc fölé középtávolról.
1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
A hazaiak tiszta bordóban, a vendégek tiszte fehérben.
A kispadon: Lobont (k.), Stekelenburg (k.), Dodo, Romagnoli, Perrotta, Florenzi, Tahcidisz, N. López, Destro ill. Abbiati (k.), Gabriel (k.), C. Zapata, Abate, Bonera, L. Antonini, Muntari, Flamini, Emanuelson, Pazzini, L. Niang ott.
A kezdők: Goicoechea – Piris, Marquinhos, Burdisso, Balzaretti – Bradley, De Rossi, Pjanics – Lamela, Osvaldo, Totti itt, Lobont (k.), Stekelenburg (k.), Dodo, Romagnoli, Perrotta, Florenzi, Tahcidisz, N. López, Destro ott.
Egy kis örökmérleg: 156 bajnoki, 38 római és 72 milánói győzelem. A gólkülönbség: 228163 a Milan javára.