Pirlo égbe lőtt büntetője sem hiányzott a Juventusnak

2012.12.01. 22:48
Gillet látványos vetődéssel ment – hármat így is kapott (Fotó: Reuters)
A több mint egy félidőt emberelőnyben játszó Juventus 3–0-ra megnyerte a Torino elleni derbit az olasz labdarúgó Serie A 15. fordulójában, ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán.

A Juventus Stadion első derbijén az első félidő nem hozott gólt, piros lapot és kihagyott tizenegyest bezzeg igen. A szokás szerint 4–2–4-gyel felálló Torino Santana és Riccardo Meggiorini révén hibázott el lehetőségeket (főleg utóbbi löbbölése hozta a szívbajt a hazaiakra), míg a Juventusból Mirko Vucsinics rontott helyzetben. Paul Pogba nagy lövését Jean-Francois Gillet hatástalanította, a 35. percben pedig megfogyatkoztak a vendégek: Kamil Glik kapott pirosat Emanuele Giaccherinivel szemben elkövetett szabálytalanságáért.

Ha nem lett volna elég baja a Torinónak, hamarosan lett még több, mivel az elcsúszó Migjen Basha kissé komikus módon, kézzel szedte le a labdát, tizenegyeshez juttatva a Juventust. Andrea Pirlo köszönte az ajándékot, és visszaadta, rettentő csúnyán a torinói légtérbe küldve a büntetőt...

A félidő némi szájkaratéval végződött, a folytatás pedig – ez senkit nem lephet meg túlzottan – Juventus-fölényt hozott. Ez csak az 57. percig volt csak meddő, ekkor Claudio Marchisio törte meg a gólcsendet, majd tíz perccel később Sebastian Giovinco egy precíz lövéssel végképp padlóra küldte a városi riválist.

A Torino megadta magát – emberhátrányban és 0–2-nél mást nem nagyon tehetett –, és a hajrában még egyszer kapitulált: a meccsen jól előkészítő, ám a góllövéssel hadilábon álló Mirko Vucsinics remekül tette vissza a labdát az érkező Marchisiónak, aki megduplázta góljai számát. Az emberelőnyét kihasználó, a Torinót felőrlő Juventus két nyeretlen találkozó (amelyeken még gólt sem szerzett) után tért vissza a győzelmi ösvényre, és a vasárnapi meccsek előtt öt ponttal vezeti a Serie A mezőnyét.

JUVENTUS–TORINO 3–0