Pirlo bombagóljával nyert a Milan

2010.10.02. 22:44
Pirlo óriási gólt lőtt, rászolgált társai dicséretére (Fotó: Action Images)
Az AC Milan Andrea Pirlo 25. percben lőtt nagyszerű, 35 méterről szerzett góljának köszönhetően 1–0-ra legyőzte a Parmát az olasz labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Ugyan a sérüléséből felépülő Alexandre Patót nevezte már Massimilano Allegri a mérkőzésre, a kezdőbe nem került be, Zlatan Ibrahimovic mellett így nem meglepő módon a másik két brazil, Ronaldinho és Robinho kezdett.

PIRLO: A PARMA ELLEN
NAGYON MEGY
Alighanem a Parma csapata Andrea Pirlo kedvenc ellenfelei közé tartozik. A piros-feketék középpályása pályafutása 42 olasz bajnoki találata közül hatot a „keresztesek” ellen szerzett, miközben nincs egy olyan csapat sem, amelynek háromnál többet lőtt volna.

Bajba kerülhetett volna az Allegri-csapat a találkozó elején, mert a Parma egyenrangú partnere volt a piros-feketéknek. A 12. percben viszont, amikor Hernán Crespo gyanús körülmények között elesett Alessandro Nesta mellett, Daniele Orsato játékvezető nem ítélt tizenegyest.

A folytatásban azonban mind inkább a Milan vált kezdeményezőbbé, amely helyzetekben különösen Andrea Pirlo bombagólja után mutatkozott meg. A középpályás egyébként óriási gólt ragasztott a 25. percben a parmai kapu bal felső sarkába, mintegy 35 méterről zúdítva a hálóba. 0–1

A kinyíló Parma hátsó alakzata pedig ezt követően egyre többször került kellemetlen helyzetbe a Milan ellentámadásai után. Antonio Mirante kapus a 28. percben fogott ki először a nagy helyzetbe kerülő Ibrahimovicon, de az igazán látványos az volt, amit a tíz perccel később művelt a hazaiak kapusa: öt másodpercen belül a ziccerbe kerülő hórihorgas svéd három lövését is hárította! Hatott az „anti-ibrakadabra”.

Mirante formájára a második játékrészben sem tehettek panaszt a Parma drukkerei, annál inkább a többi csapategység játékára, a „keresztesek” ugyanis nem igazán tudták megnehezíteni a piros-feketék dolgát, mindössze a hajrára tudták nyílttá tenni a mérkőzést, amikor már minden mindegy alapon rohamoztak.

Az ötperces hosszabbítás ellenére azonban nem esett újabb találat egyik oldalon sem – a Milan 1–0-ra győzött Parmában.