P, mint Pazzini, V, mint victory: nyert a Milan

2012.09.01. 22:50
A gólvadász elejtette zsákmányát: Pazzini háromszor mutathatta be V-betűs ünneplését (Fotó: Reuters)
Az AC Milan labdarúgócsapata a rossz bajnoki rajt után javított a Serie A 2. fordulójában, és Giampaolo Pazzini három góljának köszönhetően 3–1-es győzelmet aratott idegenben, a Bologna ellen.

Új embereinek többségét (Bojan Krkic, Nigel de Jong) a kispadon hagyta az AC Milan edzője, Massimiliano Allegri, Giampaolo Pazzinit viszont bevetette – az Intertől elhozott csatár volt az első félidő főszereplője a Bologna elleni bajnokin.

A Milan először Kevin-Prince Boateng jó szabadrúgásával ijesztett rá a Bolognára (Federico Agliardi a helyén volt), majd a 16. percben Pazzini tört be a tizenhatoson belülre, némi közelharc után elesett Nicolo Cherubin mellett, ezzel tizenegyest harcolt ki. A hazaiak reklamáltak, de hiába, Pazzini pedig bevágta a megítélt büntetőt, megszerezve első gólját a Milan mezében.

A Bologna részéről Alessandro Diamanti és Szafir Szliti Taider egyenlíthetett volna (nem tették, a kaput sem találták el), majd Antonio Nocerino egy buta szabálytalansággal büntetőt hozott össze, amelyet Diamanti már gólra váltott.

A hazaiaktól a második félidő elején Tiberio Guarente lőtt a hosszú sarok mellé – Abbiati megkönnyebbülten konstatálta, hogy a labda kifelé húz –, a Milan pedig meddő próbálkozásokkal rukkolt csak elő. Egészen a 77. percig, amikor Pazzini megint bemutathatta a fordított V-s gólörömöt: a center vércseként csapott le az Agliardi által kiejtett labdára, és a hálóba továbbított. A könnyű beadást kiejtő bolognai kapust egészen biztosan nem dicsérik meg...

Pazzini munkálkodásának még nem volt vége, a 85. percben Nocerino lövésébe beleérve megszerezte saját maga harmadik gólját, no meg csapatának a három pontot – a csatár a jól végzett munka büszkeségével jött le a 89. percben. A Milan javított az első forduló eredményén, bár még a játékon továbbra is van mit javítania.

BOLOGNA–AC MILAN 1–3

A meccs hőse pedig elmondhatja, Milánó mindkét felében remekül kezdett: első interes meccsén (3–2 a Palermo ellen) két gólt szerzett, kiharcolt egy büntetőt (azt Samuel Eto'o váltotta gólra), most pedig milanosként triplával tette le a névjegyét.