Olaszország: Capello az ultrákat bírálta, hazájában megharagudtak rá

MTI MTIMTI MTI
2009.10.27. 08:07
Címkék
Fabio Capello, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya magára haragította az olaszokat, amikor azt mondta, hogy az itáliai szurkolók egy része tönkreteszi az ország élvonalbeli futballját.

„A Serie A-ban az ultrák azt csinálnak, amit akarnak, a stadionokban pedig mindenkit sértegetnek" – nyilatkozta a szakvezető, majd hozzátette, hogy spanyol és angliai arénákban sokkal barátságosabb, családiasabb légkör uralkodik.

A tréner kijelentésére azonnal reagált többek között Gianni Petrucci, az Olasz Olimpiai Bizottság elnöke, aki azt mondta, hogy Capello állítása nem fedi a valóságot, s hangsúlyozta: „könnyű egy másik országból, az ottani válogatott szövetségi kapitányaként kritizálni az olasz drukkereket."

Capello irányításával az angolok a világbajnoki selejtezők során 10 mérkőzésen kilencszer győztek s mindössze egyszer kaptak ki, így csoportelsőként jutottak ki a jövő évi dél-afrikai vb-re.

Legfrissebb hírek

Legia Warszawa: 110 év piros-fehér-zöldben

Képes Sport
6 perce

FIFA-ranglista: élre ugrottak a franciák, a magyar válogatott egyet rontott

Magyar válogatott
13 perce

Változás a női kézilabda-válogatott keretében

Kézilabda
16 perce

Eb-győzelem, újságíró, csapatvezető és tulajdonos – ez történt a legutóbbi vb-szereplő olasz kerettel

Olasz labdarúgás
1 órája

„Ma is inspirációt jelent a futballrajongók számára” – Claude Makélélé megemlékezett Puskás Ferenc születésnapjáról

Minden más foci
1 órája

Jövő csütörtökön indul a jegyértékesítés a nagyközönség számára a Los Angeles-i olimpiára

Egyéb egyéni
1 órája

Ahol egy pacsi Szoboszlaival felbecsülhetetlen – xG-n innen, benchmarkon túl

Magyar válogatott
2 órája

Olvasóinknál Tóth Balázs volt a görögök elleni felkészülési mérkőzés legjobbja

Magyar válogatott
2 órája
Ezek is érdekelhetik