Olasz Kupa: Seedorf megjött, Honda betalált, a Milan győzött

2014.01.15. 19:59
Honda nagy szerepet vállalt a Milan győzelmében (Fotó: Reuters)
A papírformának megfelelően sima, 3–1-es győzelmet aratott az AC Milan labdarúgócsapata az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében a második ligás Spezia ellen.

A Milan a 28. percben Robinho csukafejesével szerezte meg a vezetést egy jobb oldali beadás után(nagyon csúnyán lemaradtak a Spezia belső védői), majd a 31.-ben Giampaolo Pazzini látványos, elvetődéses lövésével növelte az előnyét. A harmadikat a friss igazolás Honda Keiszuke szerezte egy kipattanóból – ez volt az első, japán futballista szerezte gól az AC Milan történetében.

A második félidőre megérkezett a lelátóra a Milan leendő vezetőedzője, a Massimiliano Allegrit váltó Clarence Seedorf is (a meccsen még Mauro Tassotti irányított), de ő már csak Spezia-gólt láthatott, közvetlenül a lefújás előtt. A Milan a negyeddöntőben a városi rivális Intert kiejtő Udinesével találkozik. A Cataniát elgázoló Siena toszkán derbit vívhat a nyolc között a Fiorentinával.

OLASZ KUPA, NYOLCADDÖNTŐ
AC Milan–Spezia 3–1
(Robinho 28., Pazzini 31., Honda 47., ill. Ferrari 91.)
Catania–Siena 1–4 (Leto 4., ill. Paolucci 24., Valiani 59., Pulzetti 91., Rosseti 93.)