Olasz Kupa: az Udinese előnnyel utazhat Firenzébe

2014.02.04. 22:53
Az Udinese labdarúgócsapata 2–1-re nyert hazai pályán a Fiorentina ellen az Olasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

Az Udinese a két csapat novemberi bajnokiján is minimális különbséggel (1–0) nyert otthon a Fiorentina ellen, most csupán a kapott gól miatt nem lehetnek teljesen elégedettek a friuli csapat szurkolói.

A fekete-fehérek először egy mintaszerű kontratámadás végén szerezték meg a vezetést, Di Natale volt a befejezőember.

Erre még válaszolni tudott a Fiorentina, mégpedig nem is akármilyen találattal: Vargas kapásból irgalmatlan nagy gólt ragasztott a 17 éves Simone Scuffet kapujába.

A második félidőben a firenzeiek támadtak többet, ám ismét a hazaiak kerültek előnybe. A 82. percben Murielt nem vették komolyan a vendégvédők, a kolumbiai támadó pedig kapufás góllal büntetett.

Az Udinese várhatja tehát jobb helyzetből a jövő keddi visszavágót.