Olasz Kupa: 3 perc alatt fordított, és továbbjutott a Milan

2017.01.12. 23:19
Giacomo Bonaventura szerezte a Milan győztes gólját (Fotó: acmilan.com)
Az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében a Torino egy órán keresztül uralta a mérkőzést, és 1–0-ra vezetett, a Milannak azonban elég volt három perc a fordításra, amivel kiharcolta a továbbjutást.

A 27. percben, a meccs korábbi szakaszaihoz hasonló lendületes támadást vezetett a Torino, Marco Benassi remek érzékkel passzolta el Gabriel Paletta mellett a labdát, majd így tett a ziccerbe kerülő Andrea Belotti is a hazaiak kapusával szemben. Érdekesség, hogy Belotti a Milan ellen 3–2-re elveszített bajnokin is betalált augusztusban. 0–1

Az első hatvan percben egyértelműen a vendégek uralták a mérkőzést, a következő öt percben viszont fordult a kocka. A 61. percben Joe Hart ugyan védett, de az alapvonal előtt még éppen elcsípte a labdát Giacomo Bonaventura, aki keresztbe passzolt a kapu előtt, és megtalálta Juraj Kuckát, az egyenlítő találat szerzőjét. 1–1

A torinóiak még csak fel sem ocsúdtak a találat után, máris hátrányba kerültek: a 64. percben Suso a tizenhatoson belülre tekert, épp a De Silvestrit maga mögött hagyó Bonaventurához, aki hibátlanul lőtt kapásból, így gólpassz után gólt is jegyzett. 2–1

Három perccel a rendes játékidő vége előtt Antonio Barreca begyűjtötte a második sárgáját is, így a hétperces hosszabbítás is kevésnek bizonyult a Torino számára a szükséges egyenlítő gól megszerzéséhez.

A Milan a Juventusszal találkozik a kupa negyeddöntőjében, azaz ebben a szezonban négyszer játszik egymással a két óriás.

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Milan–Torino 2–1
(Kucka 61., Bonaventura 64., ill. Belotti 27.)

Roma–Sampdoria

A meccseket 2017. január 11. és 18. között játsszák, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el.