Muntari potya gólja elég volt az Internek

2010.10.29. 22:45
Sneijder ekkor még nem tudta, hogy Muntari gólja három pontot ér majd (Fotó: Reuters)
Egyetlen aprócska megmozdulás döntött az Inter javára a Genoa ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. A bajnokcsapat Sulley Muntari potya góljával nyert 1–0-ra, a találatban azonban jócskán benne volt a hazaiak kapusa, Eduardo is, aki bevédte az Esteban Cambiasso sérülése miatt a 19. percben pályára lépő ghánai játékos lövését.

Az olasz élvonal 9. fordulójának nyitó mérkőzésén az Inter a középcsapat Genoa otthonába látogatott, annak reményében, hogy a tabellán – ha átmenetileg is, de – megelőzi a nagy rivális, szombaton a Juventus ellen rangadót játszó Milant. A jó játék ezúttal is váratott magára a címvédő részéről, de Sulley Muntari potya gólja három pontot ért a vendégeknek.

Luca Toni lövése vezette föl a találkozót a 6. percben: labdavezetés közben azonban kissé elfáradt az olasz csatár így ballábas próbálkozása kissé erőtlenre, és eredménytelenre sikeredett.

A másik oldalon a 13. percig kellett várni az első lehetőségre, Wesley Sneijder lövése azonban nem okozott gondot Eduardónak. Később annál nagyobb gondjai voltak a Genoa kapusának...

A folytatásban szép lassan mezőnyfölénybe került az Inter. A 28. percben pedig Eto'o hatalmas helyzetet puskázott el: a kameruni támadó 10 méterről csak a kapu fölé emelte a labdát.

Nem sokkal később a másik oldalon is hatalmas helyzet alakult ki. Marco Rossi érkezett a kapu előterében, de nyolc méterről az üresen tátongó jobb alsó sarok mellé lőtt. Nagy helyzet volt, még Eto'óénál is nagyobb...

Amikor már mindenki elkönyvelte, hogy gól nélküli döntetlennel vonulnak pihenőre a csapatok, a semmiből megszerezte a vezetést a bajnokcsapat.

Az Esteban Cambiasso sérülése miatt már a 19. percben beálló Muntari vállalkozott vagy 23 méterről lövésre, a kellemetlenül pattanó labdát pedig Eduardo bevédte az első félidő ráadásában. 0–1

A második félidő első felében az Inter könnyedén őrizte előnyét, a Genoa pedig nem tudott nyomást gyakorolni a vendégekre. Lassan, eseménytelenül csordogált a mérkőzés, aztán az utolsó húsz percre veszélyesebbé vált a hazaiak támadójátéka.

A 72. percben megvolt a lehetősége a Genoának az egyenlítésre, Toni közeli fejesét azonban szép mozdulattal hárította Julio César. Négy perccel később pedig Mattia Destro bombázott jócskán fölé a 16-os vonaláról. A 80. percben pedig Domenico Criscito lapos lövése pattogott el a bal alsó mellett.

Hiába támadott azonban a Genoa, egyenlíteni nem tudott a mérkőzésen nem sokat mutató Inter ellen. Igaz, a győzelmet nem kell megmagyarázni.

Rudolf Gergely, a Genoa támadója nem került be csapata keretébe. Mint beszámoltunk róla, a magyar válogatott támadó megsérült, és nem tudott együtt edzeni a társaival.

GENOA–INTER 0–1

1. Lazio 8 6 1 1 12–6 +6  19
2. Internazionale 9 5 3 1 11–4 +7  18
3. Milan 8 5 2 1 13–6 +7  17
4. Chievo 8 4 1 3 11–9 +2  13
5. Juventus 8 3 3 2 16–9 +7  12
6. Napoli 8 3 3 2 14–11 +3  12
7. Palermo 8 3 2 3 15–12 +3  11