MTI 2020.05.29 13:25 Frissítve: 2020.05.29 14:07

Milan: ellenzik, hogy az Olasz Kupával induljon újra a szezon

Az AC Milan elnöke ellenzi, hogy az olasz futballszezon a kupasorozat elődöntőivel és fináléjával induljon újra.

A Milannál nem az Olasz Kupa elődöntőjével szeretnék újraindítani a szezont (Fotó: AFP)

„Megértjük, hogy minőségi meccsekkel kell újrakezdeni, de sportszakmailag erősen megkérdőjelezhető, hogy három hónapos szünet után három napon belül lejátszott két találkozóval eldőljön a trófea sorsa” – mondta Paolo Scaroni.

A La Gazzetta dello Sport sportnapilap értesülése szerint az elődöntőben érdekelt másik három klub közül kettő, a Juventus és az Internazionale szintén ellenezte a kihirdetett menetrendet. Az SSC Napoli 1–0-ra diadalmaskodott az Internazionale vendégeként az első felvonáson, míg a Juventus 1–1-es döntetlent játszott az AC Milan otthonában.

Vincenzo Spadafora sportminiszter csütörtökön jelentette be, hogy a Serie A június 20-án folytatódik, míg az Olasz Kupa elődöntőjének visszavágóira június 13-án, a fináléra pedig három nappal később kerül sor.

Két másik klubvezető, a bajnokságban a Juventus mögött egypontos hátránnyal második Lazio és az újraindulást sokáig nem támogató Torino elnöke viszont üdvözölte a menetrendet.

2020.07.11 14:25:33

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Nem mellékesen mind a két alkalommal büntetőből – döntetlenre végződött tehát a Serie A rangadója.

2020.07.07 21:20:07

Olasz labdarúgás M. G.

A padlón levő milánóiak a VAR-tól kaptak egy impulzust, majd valósággal átrobogtak a listavezetőn.

2020.07.05 21:05:18

Olasz labdarúgás K. T. I.

Gennaro Gattuso együttese végig mezőnyfölényben futballozott. Hiába küzdött nagyot, zsinórban harmadszor is kikapott a Roma.

2020.07.04 21:29:56

Könnyedén nyert a Milan a Lazio otthonában, 0–3 lett a vége, az éllovas Juventus nagy-nagy örömére.

2020.07.02 19:01:50

Olasz labdarúgás R. Gy.

Eseménytelen első félidő után a második elején kétszer villantak meg a hazaiak – ez elég is volt a sikerhez.