Kraszics-tripla és Juve-siker a Cagliari ellen

2010.09.26. 22:44
Kraszics háromszor is ünnepelhetett gólja után a Cagliari ellen (Fotó: Action Images)
Megszerezte első hazai győzelmét ebben az idényben az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a Juventus: a torinóiak az 5. forduló záró meccsén a háromgólos Milos Kraszics vezetésével 4–2-re győztek a Cagliari ellen.

A négy forduló alatt négy pontot gyűjtő Juventus az eddig veretlen Cagliarit fogadta a Serie A ötödik fordulójában. A torinóiakon már az első percektől látszott, hogy a Palermo elleni hétközi kudarc után ismét hazai közönség előtt mindenképp javítani akarnak.

A találkozó elején előbb Vincenzo Iaquinta veszélyeztetett fejjel, majd a 13. percben a Juve második legdrágább nyári igazolása, a CSZKA Moszkvától 15 millió euróért megszerzett Milos Kraszics első olasz élvonalbeli góljával juttatta vezetéshez csapatát.

A Cagliari védői röviden szabadítottak fel Pepe szabadrúgását követően, így került a labda a szerb középpályás elé, aki 17 méterről lőtt a bal alsó sarokba.

A Juvét talán túlságosan is megnyugtatta a vezetés, ugyanis a vendégek első helyzetükből rögtön egyenlíteni tudtak: Andrea Lazzari bal oldali beadásából Alessandro Matri vette be Marco Storari kapuját.

Ezt a támadást leszámítva az első félidőben a Cagliari nem igen jutott el a hazaiak kapujáig, míg a Juventus Kraszics második találatával még a szünetig másodszor is megszerezte a vezetést. A gólnál ezúttal is aktívan közreműködött az ugyancsak nyáron szerződtetett Pepe – az Udinesetől érkezett középpályás ívelt a bal oldalról keresztbe a hosszún érkező Kraszics elé, aki a védőjét megelőzve becsúszva négy méterről talált a vendégek kapujába.

Ez a meccs elsősorban a Juventus nyári szerzeményeiről szólt, ugyanis az 57. percben a Baritól 15.5 millió euróért szerződtetett Leonardo Bonucci is betalált egy szöglet utáni keveredésből.

A Juve negyedik gólját a találkozón triplázó Kraszics szerezte, aki az első találatához hasonlóan egy röviden sikerült felszabadítás után volt eredményes.

A 4–2-es végeredményt Matri állította be a 81. percben. A Juventus először szerzett három pontot ebben a bajnoki szezonban hazai pályán, és így egy győzelem után készülhet a jövő heti Inter elleni rangadóra.

JUVENTUS–CAGLIARI 4–2

SERIE A
AZ 5. FORDULÓ VASÁRNAP DÉLUTÁNI EREDMÉNYEI
Sampdoria–Udinese 0–0
Bari–Brescia 2–1 (Rivas 17., Barreto 56. – 11-esből, ill. P. Koné 31.)
Catania–Bologna 1–1 (Britos – öngól 66., ill. Di Vaio 41.)
Chievo–Lazio 0–1 (Zárate 70.)
Fiorentina–Parma 2–0 (Ljajics 61. – 11-esből, Silvestri 76.)
Palermo–Lecce 2–2 (Pinilla 53., Maccarone 94., ill. Giacomazzi 8., Corvia 46.)
Cesena–Napoli 1–4 (Parolo 48., ill. Lavezzi 72., Hamsík 81. – 11-esből, Cavani 88., 90.)