Komanék sem kegyelmeztek a Juventusnak

2009.12.12. 22:55
A Juventus 3–1-es vereséget szenvedett a Bari otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalának 16. fordulójában. A hazaiaknál Koman Vladimir a kispadról nézte végig a találkozót.

A Juventus játékosai rossz passzban vannak (Fotó: Reuters)

A Bari és a Juventus legutóbb 2007-ben játszott egymással. Akkor a torinóiak 1–0-s vereséget szenvedtek, még a másodosztályban. A „zebrák” ezúttal is kikaptak, csak most éppen 3–1-re.

Pedig legutóbb az 1990–1991-es szezonban nyert élvonalbeli bajnokit a Bari a Juventus ellen, amely, úgy tűnik, nem tudta kiheverni a hétközi Bajnokok Ligája-búcsúját. Legalábbis négy nap nem volt elég rá…

A magyar U20-as válogatott csapatkapitánya, Koman Vladimir sajnos nem kapott szerepet a találkozón, a középpályás a kispadról nézhette végig társai győzelmét.

Riccardo Meggiorini már a 7. percben megszerezte a vezetést a Barinak. A hazai futballista a tizenhatos előteréből lőtt kapura, és Gianluigi Buffon nem tudott hárítani. Innen azonban még volt visszaút a Juve számára.

Az első félidő közepén David Trezeguet jókor volt jó helyen, s a Jean-Francois Gillet-ről kipattanó labdát közelről helyezte a hazai kapuba.

A szünetre azonban mégis Bari-előnnyel vonulhattak a csapatok, Paulo Barreto ugyanis értékesítette a saját maga által kiharcolt tizenegyest.

A második félidőben megvolt a lehetősége az egyenlítésre a vendégcsapatnak. A legnagyobb helyzete Diegónak akadt, aki azonban büntetőből sem tudta bevenni a Bari kapuját. A 81. percben pedig Almirón távoli bombája végérvényesen eldöntötte a három pont sorsát…

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI VIDEÓN

SERIE A
16. FORDULÓ
Bari–Juventus 3–1 (Meggiorini 7., Barreto 44. – tizenegyesből, Almirón 81., ill. Trezeguet 23.)