Koman megszerezte első gólját az élvonalban

2010.01.30. 20:00
Az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának nyitó mérkőzésén a Bari hazai pályán 4–2-re legyőzte a Palermót. A hazaiak negyedik gólját a 67. percben csereként beállt Koman Vladimir szerezte. Koman előtt legutóbb 1993. december 12-én szerzett magyar játékos gólt a Serie A-ban, Détári Lajos a Genoa színeiben a Foggia ellen talált be – Garics György már mint osztrák állampolgár volt eredményes.

Koman Vladimir megszerezte első gólját az olasz élvonalban (Fotó: Imago)
Ragyogóan kezdte a találkozót Koman együttese, hiszen már az 5. percben megszerezte a vezetést: szöglet után Leonardo Bonucci elé keveredett a labda, ő bal lábbal, fordulásból gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba (1–0). Két perccel később hazai kontratámadás végén Edgar Alvárez ugrott ki, és lőtt Salvatore Sirigu felett a kapuba (2–0).

VENTURA VERDIKTJE
„Az első félidőben kitűnő szellemben, jól futballoztunk, de kettő nulla után túlságosan visszaálltunk. Szerencsére feljebb tudtunk kapcsolni egy fokozattal, amikor kellett, így győztünk. A negyedik gól nagyon tetszett nekem, gyönyörű játék után született meg. Remek gól volt Komané, nagyon örülök neki. Büszke vagyok a csapatomra" – nyilatkozta Giampiero Ventura, a Bari mestere.

Az ötödik helyen álló vendégek még az első fél óra vége előtt szépítettek, Federico Balzaretti beadására robbant EdisonCavani, és közelről a hálóba lőtt (2–1).

Sőt, a második játékrész elején a Palermo kiegyenlített: JavierPastore tekert a tizenhatos vonaláról, kissé jobbról a jobb felső sarokba (2–2), azonban amikor már úgy tűnt, hogy a vendégek megfordítják a mérkőzést, Fabio Liverani megkapta második sárga lapját, így emberhátrányba került a Palermo.

A 62. percben a Bari tizenegyest rúghatott, Paulo Barreto pedig könyörtelenül a kapu bal alsó sarkába vágta a labdát (3–2).

A 67. percben harmadik cseréjét is végrehajtotta a hazai csapat, Riccardo Allegretti helyére Koman Vladimir állt be. A magyar légiós nem tétlenkedett sokat, a 85. percben Barreto sarkazása után balról, 13 méterről a kapus mellett a kapuba tekert (4–2). Ez volt Koman első gólja az olasz élvonalban, amely az alábbi videón 2:44-nél látható!

A Bari az Atalanta elleni szeptember 20-i mérkőzés után először szerzett négy gólt, győzelmével pedig megszakította három mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát, és feljött a tabellán a 7. helyre.