nemzetisport.hu 2019.05.26 20:30 Frissítve: 2019.05.27 17:38

Elképesztő mérkőzés végén jutott el a BL-be az Inter

Az Atalanta és az Inter nem hagyta kiénekelni a szájából a mozzarellát (a gorgonzolát vagy a mascarponét?): a bergamóiak győzelmükkel megszerezték a bronzérmet, a milánóiak a Bajnokok Ligája-indulást. A Milannak és a Romának maradt az Európa-liga, az Interől kikapó Empoli búcsúzott – a Fiorentinával ikszelő Genoa nagy megkönnyebbülésére. Ez történt az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 38., záró fordulójában!

Fekete-kék örömnap a Serie A-ban: az Atalanta bronzérmes, az Inter a BL-nek örülhetett (Fotó: AFP)

Nagyon izgalmasan alakult a Serie A végjátéka arany- és ezüstharc nélkül is, ugyanis az Inter, Milan, Roma, Atalanta négyes tagjai tusakodtak egymással a bronzéremért, és a talán ennél is értékesebb két Bajnokok Ligája-helyért.

A legkedvezőbb helyzetben az Atalanta és a Inter állt, a két csapatnak egyszerűen csak győznie kellett hazai pályán: a harmadik helyen hegyelő bergamóiak a Sassuolót, a milánóiak az Empolit fogadták. A helyzet komolyságát jelezte, hogy a hatodik helyen álló, a Parmát fogadó és a nagy Daniele De Rossit búcsúztató Roma is odaérhetett még a harmadik helyre, és az ötödik Milan is hasonló jókban bízott, miközben a SPAL vendégeként futballozott.

Sőt az első félidők végére a harmadik helyen állt a Milan, köszönhetően annak, hogy sem az Inter, sem az Atalanta nem vezetett, de aztán a SPAL is elkezdett vitézkedni, illetve magukra találtak a fekete-kék mezes csapatok. Igaz, az Atalantának kellett az is, hogy a vezető gólt megszerző Domenico Berardi az első félidő végén piros lapot kapjon – ekkor már egyenlő volt az állás, a második félidőben aztán nem volt megállás, jött a bergamói henger. No meg egy újabb kiállítás a vendégektől... Az Atalanta ezzel megszerezte a bronzérmet, 112 éves története során ez a legjobb Serie A-s eredménye, nem mellékesen először indulhat a BL-ben.

Az egyenlítés

Nyert a Milan és a Roma is, de sokat nem értek vele, ugyanis az Inter is három pontot szerzett. De hogyan?

A gól nélküli első félidő után a csereként beálló Keita Baldé megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de nem hagyta magát az Empoli, igaz, hogyan is tehette volna, amikor a kiesés ellen harcolt?! Csakhogy Icardi kihagyott büntetője után hiába jött az egyenlítés, ezt követően az Inter kapusa, Samir Handanovic szenzációsan védett, egy alkalommal meg Danilo D'Ambrosio mentett a kapu torkában, a kapufa segítségével – a másik oldalon bezzeg a hazaiakkal volt a kapufa, Matías Vecino lövése nyomán a labda onnan éppen Radja Nainggolan elé pattant, aki a BL-be lőtte csapatát. A végére maradt még két nagy Empoli-helyzet, egy meg nem adott Inter-gól és egy Baldé-féle piros lap: fantasztikus mérkőzés döntött a BL-szereplésről és a kiesésről.

Nainggolan furcsa idényt zárt, decemberben fegyelmi okokból kitették a keretből, a formája finoman szólva ingadozott – és hősként zárta a bajnokságot.

Az Empoli veresége egyben azt jelentette a Firenzében ikszelő Genoának, hogy marad a következő idényre is a Serie A-ban: Schäfer András a vendégeknél a múlt héttől eltérően ezúttal nem volt kerettag.

A sampdoriás Fabio Quagliarella nem szerzett gólt a Juventus ellen, de így is gólkirály lett a 36 esztendős örökifjú támadó, aki a harmadik helyen áll a legjobb európai gólvadászok különversenyében Lionel Messi és Kylian Mbappé mögött, éppen az atalantás Duván Zapatát megelőzve.

OLASZ SERIE A

38., UTOLSÓ FORDULÓ

Fiorentina–Genoa 0–0
Cagliari–Udinese 1–2 (Pavoletti 17., ill. Hallfredsson 59., De Maio 69.)
Atalanta–Sassuolo 3–1 (A. Gómez 53., D. Zapata 35., Pasalic 65., ill. Berardi 19.)
Kiállítva: Berardi (Sassuolo, 45+5.), Magnanelli (83., Sassuolo)
Internazionale–Empoli 2–1 (Keita Baldé 51., Nainggolan 81., ill. H. J. Traoré 76.) Kiállítva: K. Baldé (93., Inter)
SPAL–Milan 2–3 (Vicari 28., Faresz 53., ill. Calanoglu 18., Kessié 23., 66. – 11-esből)
Roma–Parma 2–1 (L. Pellegrini 35., D. Perotti 89., ill. Gervinho 86.)

KORÁBBAN
Torino–Lazio 3–1 (Falque 51., Lukics 53., De Silvestri 80., ill. Immobile 66.)
Sampdoria–Juventus 2–0 (Defrel 84., Caprari 91.)

A NAGY BÚCSÚ(ZÓ)

Az Atalanta 112 éves történelme során még soha nem végzett ilyen előkelő helyen a Serie A-ban, és a BL-ben sem járt még soha.

BL: Juventus (bajnok), Napoli, Atalanta, Inter
EURÓPA-LIGA: Milan, Roma, Lazio (kupagyőztes)
KIESETT: Frosinone, Chievo Verona, Empoli

És vége, nyert az Inter! BENNMARAD A GENOA ÍGY! Avagy mire jó egy nulla nulla az olasz futballban...

Győzött közben az Udinese is.

Nyert a Roma és a Milan is, a Genoa ikszelt.

De nem, Keita ellökte a kapust. VAR, majd második sárga Keita Beldének.

Empoli-korner, előre megy Dragowski kapus is, Brozovicé lesz a labda azonban, nem az övé, a horvát meg okosan megoldja. 3–1, eldőlt minden!

D'Ambrosio ment a gólvonalán, a léc segítségével, ezzel esik ki az Empoli, és lesz BL-es az Inter? Caputo lövését tette becsúszva másfél méterről a lécre. Handanovic is ment még egy nagyot! Ucan közelijét parádézta ki a bal sarok elől.

A Romával meg kitol egykori játékosa, Gervinho. Az ötös bal sarkáról ballal

2019.05.25 21:45:13

Olasz labdarúgás K. T. I.

PORTRÉ. Harmincévesen vissza akart vonulni. Torinóban újjászületett és ő lett a „Fal”, az olasz BBC professzora.

2019.05.26 20:03:16

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

A Sassuolo ellen odahaza fordító Atalanta lett a bronzérmes, a Milan és a Roma az El-be jutott, benn maradt a Genoa.

2019.05.19 20:12:41

Lautaro Martíneznek semmi sem jött össze a rangadón. Ellenben a Napoli a második félidőben lesimázta az Intert.

2019.05.19 20:15:26

Ilicic vezető gólját a hajrában egyenlítette ki Mandzukic.

2019.05.15 20:23:14

Hiába volt jobb formában az Atalanta, a hajrá a hazaiaké volt Rómában, megvan a „kis Inzaghi” negyedik Coppája.