Kétszer volt hátrányban, mégis nyert a Milan

2013.04.28. 22:46
Pazzini csereként két gólt vállalt, és ez három pontot ért a Milannak (fotó: Action Images – archív)
Az olasz labdarúgó-bajnokság vasárnap esti mérkőzésén a Milan kétszer is hátrányba került hazai pályán a Cataniával szemben, ám a második félidőben a csereként beállt Giampaolo Pazzini duplájával fordított, és végül 4–2-re megnyerte az összecsapást, így fontos három pontot szerzett.

Lüktető játékot, izgalmat és nagy iramot hozott az első félidő a San Siróban. Az elmúlt három fordulóban a győzelmet rendre elszalasztó Milan (igaz, nehéz ellenfelek, a Fiorentina, Milan, Juventus trió ellen) ezúttal nagyon agilisan kezdett: Riccardo Montolivo lövésében és Mario Balotelli becsúszásában – alig maradt le a beadásról – is benne volt a gól lehetősége, majd Mathieu Flamini nem találta el a labdát az ötösön.

A 30. percben – a játék képe alapján váratlanul – mégis a Catania szerzett vezetést, Francesco Lodi távoli szabadrúgását az ellenállhatatlanul berobbannó Nicola Legrottaglie csúsztatta a kapu jobb oldalába. A hátvédnek ez volt a harmadik gólja a szezonban, és az őszi bajnoki után már a második a Milannak, de ami ennél is érdekesebb, hogy 22 góljával jelenleg ő a legeredményesebb védő a Serie A-ban. 0–1

MI TÖRTÉNT DÉLUTÁN?
Fekete nap az Inter és Zanetti számára
– a korábbi meccsek összefoglalóját itt olvashatja!

Egy perccel később Alejandro Gómez lövésével majdnem növelte az előnyét a szicíliai csapat, ám ezt követően beszorultak a vendégek, Kevin-Prince Boateng 16 méterről zúgó kapufát lőtt, ami ha beakad, óriási bombagól, pillanatokkal később pedig Antonio Nocerino próbálkozását tolta ki bravúrral a jobb alsó elől az amúgy remekül helytálló Alberto Frison kapus, aki Balotelli szabadrúgásánál is nagyot védett.

Volt, hogy egy akción belül három milánói kísérletezett lövéssel és legalább háromszor blokkoltak a vendégek, mégsem tudta kihúzni a szünetig a Catania: Ignazio Abate beadása után a remekül mozgó Balotelli készítette le a labdát Mathieu Flamininek, aki 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezett. 1–1

A második félidőben is inkább a Milan dominált, de a nyomás nem volt akkora a Catania kapuján, mint az első félidőben, ennek ellenére is meglepő volt, hogy a fehérmezesek újra megszerezték a vezetést: argentinos kontraakció futott végig a pályán, Pablo Barrientos nagy passzt adott Gonzalo Bergessiónak, aki higgadtan emelt a kifutó Marco Amelia felett a kapuba. Ismét vezetett a Catania! 1–2

Massimiliano Allegri gyorsan váltott, Nocerino helyére Giampaolo Pazzinit küldte, ez pedig kiváló cserélnek bizonyult, ugyanis a támadó tíz percen belül két gólt is szerzett. A 74. percben Balotelli erős lövése után kijött a labda Frisonról, és a támadóval volt a kapufa is, amely beljebb segítette a labdát. Három perccel később egy vitatható labdaszerzést követően Stephan El Shaarawy lövése jött ki a kapusról – ennél a helyzetnél nem lehetett őt hibáztatni –, és ismét Pazzini volt a legjobb helyen, a legjobb ütemben. 3–2!

A Catania erejéhez mérten próbálkozott, de nem volt reális lehetősége az egyenlítésre, sőt a hosszabbításban Balotelli még kiharcolt egy 11-est és szokásához híven értékesítette, így 4–2-re nyert a Milan.

SERIE A
34. FORDULÓ

Milan–Catania 4–2 (Flamini 45., Pazzini 74., 77., Balotelli 92. – 11-esből, ill. Legrottaglie 30., Bergessio 65.)