A Juve Tévez vezérletével kiütötte a Sassuolót

2013.12.15. 18:30
Carlos Tévez háromszor vette be a Sassuolo kapuját (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójában a listavezető Juventus 4–0-re nyert az újonc Sassuolo ellen hazai pályán. A torinóiaknál Carlos Tévez három gólt szerzett és egy gólpasszt adott.

JUVENTUS–SASSUOLO – PERCRŐL PERCRE

A nem várt Bajnokok Ligája-búcsúzás után a kiesés elől menekülő, újonc Sassuolo ellen engesztelhette ki drukkereit a tizenöt fordulót követően hárompontos előnnyel élen álló Juventus. A papíron országos egyes bajnoki végül nem hozott meglepetést, a torinóiak meggyőző fölénnyel már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát.

A hazaiak fölénye már negyedóra után góllá érett: Carlos Tévez szemfüles volt Arturo Vidal kipattanó lövésénél, s közelről bevette az egyébként nem rossz napot kifogó Gianluca Pegolo kapuját. 1–0

Alig több mint tíz percet kellett várnia a Juve-szurkolóknak a következő hazai találatra. Ekkor Tévez előkészítői szerepbe bújt, a mostani idényben bajnokin mindössze ötödször lehetőséget kapó Federico Peluso pedig fejjel megszerezte első bajnoki gólját Juventus-mezben. 2–0

Nem volt még vége, a szünetig akár Kwadwo Asamoah és Mauricio Isla is betalálhatott volna nagy helyzetéből, ám végül ismét Tévez villant. Az argentin harcosan labdát szerzett a Sassuolo térfelén, majd elegánsan megkerülte a kapust, s a kapuba gurított közelről – kialakítva a félidei 3–0-t.

A fordulás után sokáig úgy tűnt, a Juventus beéri a háromgólos előnnyel, így a vendégeknek több lehetőségük adódott támadásban, ám Gianluigi Buffonnak így sem kellett eget verő bravúrt bemutatnia.

A 68. percben aztán jött egy ember, akiben maradt még motiváció a hazaiaktól: Carlos Tévez megszerezte harmadik gólját is a mérkőzésen Isla remek előkészítése után, majd pár perccel később Antonio Conte le is cserélte az argentint, hogy a közönség megtapsolhassa. Téveznek utóbbi volt a tizedik találata a mostani bajnokságban. 4–0

A hajrában a Juve cseréi becsülettel próbáltak bizonyítani Conte mesternek, a vendégek pedig sehogy sem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani, ami a Juve védekezését (is) dicséri.

A Juventus ezzel hatpontosra növelte az egy meccsel kevesebbet játszó Romával szembeni előnyét a tabella élén, míg a Sassuolo veresége ellenére is maradt a 17., még nem kieső pozícióban.