A Palermo ellen győzött, és ismét bajnok a Juventus

2013.05.05. 14:54
A Juventus Arturo Vidal tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra megverte a Palermót a Serie A 35. fordulójában, és ezzel már biztosan megvédi az olasz bajnoki címét.

Ünnepelhettek a Juve szurkolói, akik bajnokavatásra gyűltek össze Torinóban (Fotó: Action Images)

A Juventus a mérkőzés elején nagyon gyorsan szerette volna eldönteni a három pont sorsát, de igazán komoly ziccerig nem jutott az első negyedórában. Ezt követően a Palermo ki tudott jönni a szorításból, bár a szicíliai együttes sem tudott gólhelyzeteket kialakítani.

MIROSLAV KLOSE ÖTÖT VÁGOTT A BOLOGNÁNAK

A játéknap további mérkőzésein a Lazio az ötgólos Miroslav Klose vezérletével – valamint Hernanes bombagóljával – 6–0-s győzelmet aratott a Bologna ellen, míg a Milan egy góllal legyőzte a Torinót Mario Balotelli 84. percben szerzett találatával. A Tőzsér Dánielt az utolsó fél órára bevető Genoa magabiztosan nyert a sereghajtó Pescara ellen, a Cataniának pedig a mesterhármast elérő Gonzalo Bergessio szállította a sikert.

Bővebben itt olvashat a további mérkőzésekről!

Az első valódi ziccer a 29. percben alakult ki, Stephan Lichtsteiner indítását követően Mirko Vucsinics tört kapura, közeli lövését Stefano Sorrentino mentette nagy bravúrral szögletre. A félidő végén két alkalommal is veszélyes szituáció alakult ki a vendégek kapuja előtt, előbb Jasmin Kurtic mentett Andrea Pirlo beadását követően szögletre, majd Paul Pogba fejelt nagyon kevéssel a kapu jobb oldala mellé.

A fordulást követően megint a Juventus pörgette fel a tempót, de ez is csak meddő mezőnyfölényt eredményezett. Az 51. percben aztán a semmiből szerezhette volna meg a vezetést a Palermo, ám Fabrizio Miccoli lövése a jobb oldali kapufán csattant.

Hét perccel később tizenegyeshez jutott a Juve, Massimo Donati lökte hátulról Mirko Vucsinicset. A büntetőt Arturo Vidal végezte el, és nagyon higgadtan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0

A gól nagyon megfogta a vendégeket, attól kezdve végleg a Juventus kezébe került az irányítás. Vucsinics és Vidal is könnyedén megduplázhatta volna csapata előnyét, de Sorrentino eszén nem tudtak túljárni.

A mérkőzés utolsó tíz perce is tartogatott még érdekességet, előbb a csereként beálló Fabio Quagliarella „lőtte szét" a felső lécet, majd a játékvezető kiállította Paul Pogbát, aki Salvatore Aronica felé köpött. Előtte a védő belenyúlt a francia játékos arcába.

Az eredmény már nem változott, a Juventus tehát győzelemmel védte meg a bajnoki címét. Hivatalosan ez a torinói klub 29. bajnoki elsősége. A Palermo azonban nehéz helyzetbe került a Genoa párhuzamosan elért hazai sikerével, ugyanis visszacsúszott a tabella 18. helyére.

Andrea Romeo
JUVENTUS: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner (Padoin, 56.), Vidal, Pirlo, Pogba, K. Asamoah (Peluso, 67.) – Marchisio – Vucsinics (Quagliarella, 79.). Vezetőedző: Antonio Conte
PALERMO: Sorrentino – Von Bergen, Donati, Aronica – Nélson, Barreto, Arévalo (Faurlin, 79.), Kurtic, S. García – Ilicic (Dybala, 71.), Miccoli (A. Hernández, 65.). Vezetőedző: Giuseppe Sannino
Gól: Vidal (59. – tizenegyesből)
Kiállítva: Pogba (83.)
MilanTorino 1–0(Balotelli 84.)
CataniaSiena 3–0
(Bergessio 14., 52., 71.)
GenoaPescara 4–1
(Floro Flores 19., Borriello 30., 54., Bertolacci 70., ill. Sculli 35.)
LazioBologna 6–0
(Klose 22., 36., 39., 50., 61., Hernanes 32.)

20. Pescara35642526–74–4822
A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1–1 pont levonva.

95. perc: véget ért a mérkőzés, a Juventus 1–0-ra nyert, és bajnok lett!

94. perc: Buffon védte Faurlin közeli lövését.

94. perc: Vidal ívelt a saját térfeléről Sorrentino ölébe.

Négy perc lesz a hosszabbítás.

83. perc: Emberhátrányban a Juventus! Aronica nyúlt bele Pogba arcába, a francia játékos pedig a védő felé köpött, amiért azonnal kiállította a játékvezető.

81. perc: Quagliarella lőtte szét a felső lécet, hatalmas lehetőség volt!

79. perc: Arévalo le, Alejandro Faurlin be.

79. perc: Vucsinics le, Fabio Quagliarella be.

78. perc: Hernández lövése kerülte el kevéssel Buffon kapuját.

A Juventus játékosai közül Vidal az egyetlen, aki elérte a tízgólos határt ebben a bajnoki szezonban.

71. perc: Ilicic le, Paulo Dybala be

68. perc: hatalmas tűzijátékot követően Vidal lövését fogta Sorrentino.

67. perc: Asamoah le, Federico Peluso be.

66. perc: Pogba indítását követően Vucsinics lőtt kapásból kapura hat méterről, de Sorrentino a helyén volt, és hárított a bal alsó saroknál.

65. perc: Miccoli le, Abel Hernández be.

62. perc: Pirlo emelt kapura a félpályáról, de nem járt sikerrel.

61. perc: Vidal bal oldali beadását követően Chiellini csúsztatott kevéssel a bal alsó sarok mellé.

60. perc: Vidal kapott sárgát túlzott gólörömért.

59. perc: VEZET A JUVE! Vidal lőtte magabiztosan a labdát a jobb alsó sarokba. 1–0

58. perc: Tizenegyeshez jutott a Juventus! Donati lökte hátulról Vucsinicset a tizenhatoson belül.

56. perc: Lichtsteiner le, Simone Padoin be.

53. perc: Santiago García bal oldali beadását Giorgio Chiellini hatástalanította.

51. perc: kapufa! Miccoli lőtt jobbal kapura kiszorított helyzetből, a labda a jobb oldali kapufáról pattant ki a mezőnybe.

Egyik oldalon sem történt csere a szünetben.

46. perc: Kezdetét vette a második játékrész.

45. perc: Véget ért az első félidő!

45. perc: Pirlo bal oldali beadását Jasmin Kurtic mentette szögletre a hosszú oldalon. A sarokrúgást követően Pogba fejelt, a labda kevéssel kerülte el a kapu jobb oldalát.

43. perc: Pogba lőtt ballal jócskán a kapu fölé 18 méterről.

42. perc: Barzagli buktatta Nélsont a félpályánál, kapott érte egy sárga lapot.

39. perc: Ilicic lőtt 27 méterről kapura, ám csak a szögletzászlót sikerült eltalálnia.

38. perc: Buffon öklözte ki a labdát a Palermo bal oldali szögletét követően.

A Palermo a legutóbbi 21 idegenbeli bajnoki mérkőzéséből csupán egyet tudott megnyerni.

33. perc: Massimo Donati terült el Andrea Barzagli szorításában a Juventus tizenhatosán belül, de nem történt szabálytalanság az esetnél.

32. perc: Miccoli bal oldali szabadrúgása Gianluigi Buffon kezei között landolt.

29. perc: az első igazi nagy ziccer! Lichtsteiner indításával Vucsinics lépett ki, közeli lövését Sorrentino mentette nagy bravúrral szögletre.

27. perc: Lichtsteiner jobb oldali beadását követően Stefano Sorrentino kaparintotta meg a labdát két hazai játékos elől az ötösnél.

25. perc: Mirko Vucsinics viharzott el a bal oldalon, majd egy cselt követően középre tette a labdát. Marchisio jött is nagy lendülettel, de Aronica remek ütemben mentett előle.

23. perc: Pirlo lőtt 23 méterről a kapu fölé nagyon csúnyán.

A Genoa megszerezte a vezetést a Pescara ellen – ha minden így maradna, akkor a Palermo visszacsúszna a kiesést jelentő 18. helyre.

19. perc: Ilicic lekészítését követően Nélson lőtt, Leonardo Bonucci blokkolt a tizenhatoson belül.

16. perc: Vidal lőtt megint, ezúttal a jobb alsó sarkot vette célba, és kaput ugyan nem talált, de ez már ígéretesebb próbálkozás volt.

A Juventus a legutóbbi hét bajnoki találkozóját kivétel nélkül mind megnyerte.

14. perc: Andrea Pirlo emelt szép mozdulattal a kapu közepébe, de előtte már Claudio Marchisio szabálytalankodott, így a vendégek jöhettek szabadrúgással.

12. perc: Vidal tekert jobbal a bal felső sarok mellé 15 méterről.

Az elmúlt percekben a széleken próbált a Palermo védelme mögé kerülni a Juventus, de a szicíliai hátvédsor eddig sikeresen kapcsolta le az indítási kísérleteket.

7. perc: Paul Pogba átlövési kísérletét blokkolta Salvatore Aronica.

5. perc: Fabrizio Miccoli indította Josip Ilicicet, ám a csatár nem tudott kapura törni, és a Palermo végül elveszítette a labdát.

4. perc: Kwadwo Asamoah hagyta faképnél Nélsont, majd éles szögből lőtte be középre a labdát, de az egyetlen társának sem volt jó.

2. perc: Stephan Lichtsteiner jobb oldali beadását követően Nélson vágta ki szögletre a labdát. A sarokrúgást követően Arturo Vidal került kis híján helyzetbe.

1. perc: A Palermo kezdte a mérkőzést.

„Nyerni megyünk Torinóba. Nem azért lépünk pályára, hogy elrontsuk a Juventus buliját, hanem hogy saját partit tartsunk. Meg kell szereznünk a három pontot, bármi áron" – mondta ellenben Maurizio Zamparini, a Palermo elnöke.

„Esélyünk van a saját szurkolóink előtt, otthon megünnepelni a bajnoki címet. Hatalmas lehetőség ez, de nagyon nehéz mérkőzésre számítok, hiszen vasárnapi ellenfelünk, a Palermo a túlélésért küzd" – mondta Claudio Marchisio, a Juventus válogatott játékosa.