nemzetisport.hu 2013.08.18 20:59 Frissítve: 2015.01.08 03:50

A Juventus simán legyőzte a Laziót, így övé lett a Szuperkupa

A Juventus hódította el az Olasz Szuperkupát, miután a Stadio Olimpicóban megrendezett mérkőzésen 4–0-ra legyőzte a Laziót. Az első félidőt követően még csak egyetlen gól választotta el a két csapatot, de a második játékrészben a bajnoki címvédő négy perc alatt három gólt szerzett. Sikerével a torinóiak beérték az örökranglista élén álló Milant a Szuperkupa győzelmek számát illetően.

A Juventus elsöpörte a Laziót, és immáron már hatszoros Szuperkupa-győztes (Fotó: Reuters)

1. FÉLIDŐ

Nehezen lendültek bele a játékba a csapatok, az első negyedórában csupán 1-1 kapura lövést lehetett feljegyezni, a félidő derekán pedig Antonio Conte úgy tűnt, hogy nehéz helyzetbe kerülhet, mert Claudio Marchisio megsérült a 21. percben.

Az olasz válogatott játékos helyére beálló Paul Pogba azonban remekül szállt be, hiszen még csak 135 másodperce volt a pályán, amikor gólt szerzett! Andrea Pirlo állt a labda mögé, hogy elvégezzen egy szabadrúgást, gyorsan legurította a labdát Stephan Lichtsteinernek, aki a jobb oldalról középre adott, Pogba pedig fordulásból a jobb alsó sarokba lőtt hét méterről. 1–0

A gólt követően a Lazio megpróbált bátrabb támadójátékot felvállalni, de igazán nagy helyzetbe nem tudott kerülni, bár Stefan Radu lövését követően Gianluigi Buffonnak nagy védést kellett bemutatnia annak érdekében, hogy a labda ne vágódjon be a bal felső sarokba.

2. FÉLIDŐ

A második játékrész eleje sem hozott különösebb izgalmakat, de azt követően a Juventus négy perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát. Az 52. percben egy villámgyorsan végigvitt kontrát követően Giorgio Chiellini talált be Lichtsteiner passzát követően, úgy, hogy fél perccel előtte még Miroslav Klose elől kellett mentenie a torinói védőknek. 2–0

Két perccel később Lichtsteiner került főszerepbe, remek ütemben tört be a tizenhatoson belülre, a Mirko Vucsinicstől kapott labdát pedig lazán, jobb külsővel gurította be a bal alsó sarokba. 3–0

Két perccel később jött az újabb tőrdöfés a teljesen szétesett Laziónak. Lichtsteiner, majd Pogba lövését fogta bravúrral Federico Marchetti, ezt követően azonban nem tudta fogni Carlos Tévez lövését, aki okosan helyezte a labdát a jobb alsó sarokba. 4–0

Ekkor a lényeges dolgok már eldőltek, a Laziónak már csak az lebeghetett a szeme előtt, hogy a becsületgólt megszerezze, de Klose nem tudott élni a lehetőségével, a német csatár ezúttal sem tudta bevenni a Juventus kapuját.

A bajnoki címvédő sikerével pedig beérte a Milant a Szuperkupa-győzelmek számát illetően, mind a két együttes hat-hat sikernél tart.

90. perc: véget ért a mérkőzés!

83. perc: Lichtsteiner le, Angelo Ogbonna be.

77. perc: Ederson lőtt kapura tíz méterről, Buffon megint a helyén volt, és hárított a jobb alsó saroknál.

76. perc: Barzagli le, Martín Cáceres be.

75. perc: Klose húzott el Chiellini és Barzagli mellett, de Buffon eszén ezúttal sem tudott túljárni a német válogatott csatár.

71. perc: Ederson távoli lövése kerülte el Buffon kapuját.

70. perc: Hernanes le, Ogenyi Onazi be.

70. perc: Candreva bal oldali beadását követően Klose fejelt hat méterről a kapu mellé, pedig most egyetlen védő sem jutott rá.

68. perc: Candreva lövését fogta Buffon.

Az eddigi legnagyobb különbségű győzelmet az Olasz Szuperkupákban a Napoli aratta még 1990-ben, amikor a Juventust győzte le a nápolyi együttes 5–1-re.

62. perc: Lichtsteiner jobb oldali beadását követően Tévez lőtt a kapu fölé kapásból, hat méterre a kaputól.

61. perc: Vidal gurítását fogta Marchetti.

59. perc: André Dias támasztotta meg hátulról Vucsinicset, ezért kapott egy sárga lapot.

58. perc: Ledesma helyére Sergio Floccari állt be. Radut pedig Ederson váltotta.

56. perc: kell mondani? Gólt szerzett a Juventus! Vucsinics sarkazott Lichtsteiner elé, lövését Marchetti fogta, majd Pogba ismétlését is hárította, ezt követően a labda Tévez elé került (a francia játékos jóvoltából), aki már nem hibázott, és kilőtte a jobb alsó sarkot hét méterről. 4–0

54. perc: újabb gólt szerzett a Juventus! Lichtsteiner tört be a jobb oldalról, Vucsinics remek labdával szolgálta ki a hátvédet, aki hét méterről, jobb külsővel gurított a bal alsó sarokba. 3–0

52. perc: kettővel vezet a Juventus! Lucas Biglia jobb oldali szögletét követően Klose elől mentettek, ebből kialakult egy kontra, majd Chiellini passzolt az üres kapuba hat méterről Lichtsteiner passzát követően. 2–0

50. perc: Lichtsteiner ballábas lökete akadt el a tizenhatoson belül, a svájci tizenegyest reklamált, de a játékvezető sípja néma maradt.

48. perc: Pirlo bal oldali szabadrúgását követően Ledesma fejelte ki a labdát.

Egyik oldalon sem történt csere a szünetben.

46. perc: kezdetét vette a második játékrész!

45+2. perc: véget ért az első félidő!

Kettő perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

43. perc: Barzagli kapott sárgát kezezésért.

42. perc: ezúttal Candreva unta meg a passzolgatást, távoli lövésre szánta el magát, azt viszont blokkolták a torinóiak.

36. perc: Radu lőtt megint, de most nem a kaput, hanem a játékvezetőt sikerült eltalálnia...

34. perc: Radu gondolt egyet, majd ballal kapura tüzelt 21 méterről, Buffon nagyot nyújtózkodva tornázta ki a labdát a bal felső sarokból.

31. perc: Hernanes rúgott oda hátulról Barzaglinak csúnyán, amiért kapott egy sárga lapot..

29. perc: Antonio Candreve jobb oldali centerezéséről centikkel maradt le Lulic középen, Miroslav Klose elől pedig Barzagli mentett.

28. perc: Radu lapos bal oldali beadását Barzagli vágta ki a mezőnybe

23. perc: vezet a Juventus! Pirlo lekészítését követően Stephan Lichtsteiner tette középre a labdát a jobb oldalról, amelyet Pogba lőtt be fordulásból a jobb alsó sarokba hét méterről. 1–0

21. perc: Marchisio le is jött a pályáról, Paul Pogba jött be a helyére.

Marchisio kért ápolást, miután megsérült a térde a Stefan Raduval történt ütközés után.

16. perc: Pirlo szabadrúgását követően Vucsinics csúsztatta meg a labdát, amely végül Federico Marchetti zsákmánya lett.

Az első negyedórában két kapura tartó lövést lehetett feljegyezni, egyelőre keresik a fogást egymáson a csapatok.

Nem léphetett pályára Stefano Mauri, a Lazio csapatkapitánya, miután a bíróság elnapolta a bundabotrányban játszott szerepe miatt féléves eltiltással sújtott labdarúgó fellebbezésének tárgyalását.

10. perc: Ledesma jobb oldali szabadrúgását követően Arturo Vidal mentett André Dias elől az ötös sarkánál.

A két együttes olasz Szuperkupa-meccset eddig egyszer vívott egymással, 1998-ban a „kék sasok" levadászták a „zebrákat”. Azon a találkozón a Juve kispadján cserejátékosként foglalt helyet Antonio Conte, ma este már vezetőedzőként.

9. perc: Hernanes került kis híján helyzetbe egy jobb oldali szögletet követően, de nem ő, hanem Buffon találta meg a labdát.

8. perc: Andrea Pirlo jobb oldali szögletét követően Claudio Marchisio elől mentettek a rómaiak a tizenhatoson belül.

A torinói együttes eddig öt alkalommal hódította el a trófeát, egy győzelemmel utolérné az örökranglistát vezető Milant, míg a Lazio ezt megelőzően háromszor emelhette magasba a serleget.

3. perc: a túloldalon Mirko Vucsinics próbálkozott Carlos Tévez indítása után, lövését követően a labda egy méterrel szállt el a kapu felett.

3. perc: Cristian Ledesma átlövési kísérlete halt el Gianluigi Buffon kezei között.

2000 óta csupán háromszor fordult elő, hogy az Olasz Kupa-győztese tudta elhódítani a Szuperkupát, erre legutóbb pont a Lazio volt képes 2009-ben, a rómaiak akkor az Intert győzték le 2–1-re Pekingben.

1. perc: a Lazio kezdte a mérkőzést!

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Juventus–Lazio labdarúgó-mérkőzés. A tét az Olasz Szuperkupa!

OLASZ SZUPERKUPA
JUVENTUS–LAZIO 4–0 (1–0)
Róma, Stadio Olimpico. Vezette: Gianluca Rocchi
JUVENTUS: Buffon – Barzagli (Cáceres, 76.) Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner (Ogbonna, 83.) Vidal, Pirlo, Marchisio (Pogba, 21.), K. Asamoah – Vucsinics, Tévez. Vezetőedző: Antonio Conte
LAZIO: Marchetti – Cavanda, Biava, Dias, Radu (Ederson, 58.) – Candreva, Biglia, Ledesma (Floccari, 58.) Hernanes (Onazi, 70.) Lulic – Klose. Vezetőedző: Vladimir Petkovic
Gólszerző: Pogba (23.), Chiellini (52.), Lichtsteiner (54.), Tévez (56.)

2019.12.11 22:16:51

Olasz labdarúgás CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Olyan klubok listája, ahonnan kirúgottnak lenni is kész dicsőség. Mert hogy előbb oda kellett kerülni. Szóval Ancelotti is túl fogja élni. Nekünk pedig marad az értetlenség, illetve a felismerés.

2019.12.06 17:55:26

Olasz labdarúgás H. D.

Sorozatban a negyedik döntetlenjét játszotta egymással a két csapat a Serie A-ban.

2019.11.12 20:12:43

Olasz labdarúgás MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. A főnökei nem törnek pálcát felette, csak mossák a kezüket.

2019.11.10 12:23:17

Sarri már az 55. percben lecserélte Cristiano Ronaldót, aki azonnal az öltözőbe sietett…

2019.11.02 13:58:25

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

Zaniolo bombázott, Veretout büntetett, a nápolyiak meg bánhatják az első félidőben kihagyott lehetőségeket.