Azt a hétszázát! A jubiláló Del Piero döntötte el a rangadót

2012.04.11. 20:41
Pepe parádés góljával szerzett vezetést a Juventus (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának rangadóján a Juventus hazai környezetben egygólos győzelmet aratott a Lazio ellen. A három pont sorsát eldöntő találatot a csereként pályára lépő Alessandro del Piero szerezte, aki a 82. percben, 1–1-es állásnál egy szabadrúgást értékesített. Győzelmével a torinói együttes visszaelőzte a kedden a Chievo otthonában diadalmaskodó Milant.

Parádés formában várták a találkozót a hazaiak, hiszen a Fiorentina(5–0, i), Inter (2–0, o), Napoli (3–0, o), Palermo (2–0, i) négyes ellen a legutóbb négy fordulóban még csak gólt sem kapva gyűjtötték be mind a 12 pontot – így megelőzték a sorozatban kétszer botló AC Milant a tabella élén. Hogy most mégis a második helyen állnak az a milánóiak keddi, Chievo elleni idegenbeli sikerének köszönhető, de egy Lazio elleni sikerrel ismét a torinóiak állhattak volna az élre.

A „zebrák” emellett további kedvező előjelekkel várták az összecsapást, hiszen a legutóbbi 14 Lazio elleni találkozón nem szenvedtek vereséget, Andrea Pirlo pedig legutóbb 480 napja kapott ki együttesével (Milan/Juventus).

Az elmúlt időszakban még Fortuna is az „Öreg Hölgy” kezét fogta, hiszen a Lazio a 2010–2011-es szezonban előbb idegenben, Muslera 94. percben esett öngóljával kapott ki 2–1-re a Juventustól, majd a tavaszi, római meccsükön Pepe 88. percben szerzett találatával nyertek 1–0-ra a torinóiak, a legutóbb pedig Edy Reja vezetőedző szerint a játék képe alapján megintcsak nem érdemeltek vereséget Rómában – más kérdés, hogy az olasz rekordbajnok így is behúzta a három pontot (1–0-val).

Győztes góllal ünnepelt

A találkozó elején a Juventus igyekezett nyomatékosítani, ezen az estén az lesz, amit a fekete-fehérek akarnak. Már az első percekben nekiesett ellenfelének a torinói együttes, és Quagliarella próbálkozásaival az első 10 percben már két veszélyes lehetőséget is fel tudtak mutatni. A második lövéssel épp orrba találta Marchettit, aki ettől úgy felszívta magát, hogy ezt követően bravúrok sorozatát mutatta be.

Pirlo szabadrúgásainál magabiztosan öklözött a mezőnybe, majd Chiellini és Pepe lövésénél is óriásit mentett.

A túloldalon a vendégek elvétve jutottak át a félpályán, igazán nagy lehetőségük nem is akadt, mindössze egy-két szabadrúgásnál kellett észnél lennie Buffonnak és a hazai védelemnek, így aztán cseppet sem meglepő módon a Juventus szerezte meg a vezetést:

Éppen fél óra játék után Pirlo bal oldali beadásánál a lesre játszó védelem ziccerbe hozta Pepét, aki akrobatikus mozdulattal húzta kapunak háttal állva a jobb sarokba a labdát – parádés góllal vezetett a Juventus (1–0).

A hazaiak nem akarták a véletlenre bízni, és gyakorlatilag egy félidő alatt „az Európa-bajnokságra lőtték” Federico Marchettit (legalábbis ha csak ebből a mérkőzésből indul ki Cesare Prandelli szövetségi kapitány, bizonyosan kerít számára egy helyet az utazó keretben).

Igaz, a 31. percben saját hibáját kellett javítania Vidal 60 (!) méteres lövésénél, de szépen visszaért a parádés próbálkozásra, majd Quagliarella 7 méteres lövésénél mutatott be bravúrt már szinte a földön fekve.

A 38. percben talán már Marchetti is kevés lett volna, ekkor azonban Diakite vetődött Vucsinics lövésébe szögletre mentve ezzel, majd Vidal 40 méterrel közelebbi löketénél ismét a kapus védésére volt szükség a bal alsónál.

A félidő utolsó percében aztán gyakorlatilag a semmiből megszerezte az egyenlítő gólt a Lazio, egy jobb oldali beadás után Mauri fejelt parádésan a bal felső sarokba (1–1).

A folytatásban nem sok minden változott, nyomott a Juventus, a Lazio alkalomadtán merészkedett előre. A hazaiak gyors szögletekkel kezdtek, és bár Diakite gyanús körülmények között esett el a túloldalon egy ritka sarokrúgást követően, a játékvezető sípja néma maradt.

A torinóiak Quagliarella 23 méteres löketével veszélyeztettek, majd Vucsinics ziccere után kerülte el kevéssel a labda a bal alsó sarkot.

Egy óra játék után Lichtsteiner percei következtek, előbb lesről leadott lövését védte bravúrral Marchetti (nem ért volna, ha bemegy), majd csúnyán eltörte a labdát kapásból a 16-oson belül.

Hiába volt elképesztő a Juventus fölénye, Del Piero és Chiellini nagy lehetősége is kimaradt, azonban még mielőtt azt hihettük volna, hogy a mérkőzésen több gól már nem születik, a 700. mérkőzését játszó Del Piero tekert 25 méterről, szabadrúgásból a jobb alsó sarokba parádésan – kialakítva a 2–1-es végeredményt.

A találkozó hajrájában a vendégek részéről előbb Edy Reja vezetőedzőt zavarta a lelátóra a játékvezető, majd Kozákot állította ki, miután Bonucci orrát rendezte át kicsit. A Juventus teljesen megérdemelt sikert aratott, ha nincs a kiválóan védő Marchetti, akkor sokkal nagyobb lehetett volna a különbség, sikerével pedig ismét élre állt a torinói gárda.

A Roma korai vezetését a vendég Udinese még a szünet előtt egalizálta, a házigazdák Francesco Totti góljával a 86. percben szereztek másodszor előnyt maguknak, majd a hátralévő szűk időben újabb góllal biztosították be sikerüket. A 6. percben hátrányba került az Inter hazai pályán, de Diego Milito még a szünet előtt egyenlített, majd a hajrában büntetőből másodszor is eredményes tudott lenni, győzelemre vezetve övéit. Nápolyban gyors gólváltás vezette fel a találkozót, majd a vendégek meglepetésre a második félidő közepén tíz perc alatt két góllal megléptek. A kétgólos hátrányba kerülő Napoli egyenlítési törekvéseit nem segítette, hogy Goran Pandevet a 70. percben kiállították.

1. Juventus 32 18 14 53–18 +35 68
2. Milan 32 20 7 5 62–26 +36 67
3. Lazio 32 16 6 10 48–40 +8 54
4. Udinese 32 14 9 9 44–32 +12 51
5. Roma 32 15 5 12 52–42 +10 50
6. Napoli 32 12 12 8 56–41 +15 48
7. Internazionale 32 14 6 12 47–45 +2 48
8. Catania 32 10 13 9 42–43 –1 43