Nemzetisport.hu 2012.11.03 20:30 Frissítve: 2015.03.23 01:57

Megállt az 50 előtt az „Öreg Hölgy”, megverte az Inter

Szombat este rendezték a 219. Derby d'Italiát, amelyen a vendég Inter a 3–1-es győzelmével véget vetett a Juventus 49 mérkőzés óta húzódó veretlenségi sorozatának.

Diego Milito főhős lett a Derby d'Italián (Fotó: Reuters)

„Semmiképp sem írnék alá előre egy döntetlent: mi az Inter vagyunk, és soha nem léphetünk pályára úgy, hogy nem nyerni akarunk” – mondta a 219. Derby d'Italia, azaz Juventus–Inter találkozó előtt a vendégek fiatal mestere, Andrea Stramaccioni.

Vidal öröme korai volt…

Pedig ő aztán tudhatja, milyen kemény ellenfél a Juventus: bár egyetlen Derby d'Italiára sem készítette fel még csapatát, de az előző után került az Inter-kispadra az akkor visszavonhatatlanul megbukott Claudio Ranieri helyett.

Nos, Stramaccioni nem viccelt, így a Rodrigo Palacio, Diego Milito, Antonio Cassano támadótrióval küldte pályára csapatát – amely már a 19. másodpercben gólt kapott: Kwadwo Asamoah ugrott ki a leshatáron túlról, középre adását ARTURO VIDAL két lépésről a hálóba pofozta. Vidal a topligák idei leggyorsabb találatát szerezte.

VILLÁMKEZDÉS JUVE-MÓDRA

Az interes védők egy része lest reklamált, de hiába volt igazuk, jobban is figyelhettek volna – akár csak pár perc múlva, amikor Andrea Pirlo kétszer is nagy labdát adott Claudio Marchisiónak, ám a középpályás mindkét ziccerét kihagyta. A vendégvédők mindannyiszor legalább akkorát hibáztak, mint a gólnál a játékvezető, Paolo Tagliavento, de természetesen ez nem mentség semmire.

Kiegyenlített küzdelem

Ezt követően ijedtében elkezdett futballozni az Inter is, két szép középtávoli lövéssel még veszélyeztették is a Juve-kaput a vendégek, a mezőnyben pedig sokszor fölénybe kerültek. Ezen pedig a Juventus gondolkodott el, és visszább vett a lendületből, emiatt aztán néha unalmas mezőnyjátékba fulladtak a percek.

A 34. percben tovább csökkent az Inter-táborban Tagliavento már amúgy is csak elektronmikroszkóppal mérhető népszerűsége, amikor a sárga lappal már rendelkező Stephane Lichtsteiner elkövetett egy kisebbfajta ámokfutást, de megúszta piros nélkül. Sokatmondó, hogy két perc múlva lekapta Lichtsteinert a pályáról Angelo Alessio, Martín Cácerest küldve be helyette.

Az első félidő végét megnyomta a Juventus, és egy amatőr interes védelmi hiba után Vidal duplázhatott volna, de Samir Handanovic újabb bravúrt mutatott be. A fordulás után az Inter kezdett jobban, Palacio kétszer is helyzetbe került, de mindkétszer rosszul célzott, majd Nagatomo Juto is kihagyott egy ziccert. Az 58. percben aztán egyenlített az Inter: Tagliavento meglepő módon befújt egy büntetőt, amelyet DIEGO MILITO váltott gólra.

EGYENLŐ, SOK SZEMPONTBÓL

Az egyenlítés után hatalmas adok-kapok tört ki a pályán és mellette (az egyik partjelző egy fekete műanyag csomagot kapott a nyakába), ettől lecsökkent a rangadó élvezeti értéke. Az izgalmas hajráról viszont a csereként beállt Fredy Guarín és DIEGO MILITO gondoskodott: előbbi kapura lövését Gianluigi Buffon utóbbi elé tessékelte, közelről pedig nem hibázott az argentin támadó.

A végén az igen agilis Nagatomo Juto a szó szoros értelmében kiharcolt egy gólpasszt magának, és egy gólt RODRIGO PALACIÓNAK, de ez már csak arra volt jó, hogy még szomorúbbak legyenek a „zebrák”. A Juventus megállt 49-nél pazar szériájában – nagy riválisa pedig hatalmas önbizalmat nyerhet bravúros torinói győzelméből.

VEZET AZ INTER!

INNEN MÁR NEM VOLT VISSZAÚT A JUVÉNEK

SOROZATGYILKOSOK

Az Internazionale több nagy szériát is megszakított a Juventus elleni Derby d'Italián aratott 3–1-es győzelmével.

A Juventus 49 veretlen mérkőzés után maradt alul, a bajnoki címvédő torinóiak 2011. május 15., a Parma elleni vereség óta nem hajoltak meg a Serie A-ban rivális előtt. Először kapott ki saját arénájában a Juve, egyben 2011. március 5. (Juventus–Milan 0–1) óta először maradt alul hazai pályán a Serie A-ban (29 mérkőzés). Az Inter 2003 óta most szerzett először kettőnél több gólt nagy riválisa otthonában, és immár hetes győzelmi szériát tud felmutatni. Vajon újabb nagy sorozat kezdődik?

Andrea Pirlo, a Juventus játékmestere 2010. október 30. óta először volt tagja olasz bajnokin vesztes csapatnak. Az ő sorozata 54 mérkőzés (37 győzelem, 17 döntetlen) után szakadt meg.

Nem mellékesen Diego Milito második gólja a 880. argentin találat volt a Serie A-ban, ezzel az argentin légiósok megelőzték a 879-nél tartó brazilokat – Palacio pedig a 881.-et is megszerezte a lefújás előtt.

Kérdezhetik, hogy mely csapat vette át a Juventustól a stafétabotot, mint a világfutball legnagyobb veretlenségi szériájában menetelő gárdája – nos, a válasz a Kongói DK-beli Mazembe, mely 46 meccsnél jár.

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ
JUVENTUS–INTERNAZIONALE 1–3
Torinó, Juventus Arena, 42 ezer néző. Vezette: Tagliavento
JUVENTUS: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner (M. Cáceres, 38., Quagliarella 78.), Vidal, Pirlo, Marchisio, K. Asamoah – Vucsinics (Bendtner, a szünetben), Giovinco. Megbízott edző: Angelo Alessio
A kispadon: Storari (k.), Lúcio, Pogba, De Ceglie, Padoin, Giaccherini, Matri, M. Isla, Marrone
INTERNAZIONALE: S. Handanovic – Juan Jesus, Samuel, Ranocchia – J. Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo – Palacio – Cassano (Guarín, 70.), D. Milito (Mudingayi, 80.). Vezetőedző: Andrea Stramaccioni
A kispadon: Castellazzi (k.), Belec (k.), Ma. Silvestre, R. Álvarez, Á. Pereira, Mbaye, Duncan, Livaja
Gólszerző: Vidal (1.), ill. D. Milito (69. – 11-esből, 75.), Palacio (90.)
20. Siena* 10 2 3 5 11–14   –3    3

A Sampdoriától és a Torinótól 1-1, az Atalantától 2, a Sienától 6 pont levonva.

Nem lett meg az 50. veretlen mérkőzés a Juvének, de egy ponttal még vezet az Inter előtt a bajnokságban.
90. PERC: VÉGE, NYERT AZ INTER!
Három perc a ráadás.
90. PERC: ELDŐLT! Nagatomo érdeme az újabb Inter-gól, egy kontra végén balról indulva visszafelé hozza a labdát, remek ütemben teszi oda középen az üresen maradó Rodrigo Palacio elé, aki hat méterről, középről a kapuba lő. Buffon még hozzáér, de 1–3.
85. perc: Javier Zanetti meggyötri Asamoah-t, sárga.
83. perc: Bendtner ível az üres kapura balra nagyon kisodródva Walter Gargano hatalmas hibája után.
82. perc: Pirlo lő 23-ról, a kapus véd a bal alsó előtt.
80. perc: Milito le, Gaby Mudingayi be.
78. perc: Cácerest Fabio Quagliarella váltja.
75. perc: VEZET AZ INTER! Guarín lép meg a jobbon, a tizenhatosról kapura lő, Buffon véd a jobb alsónál, de a kipattanóra Diego Milito érkezik, aki Chiellinit megelőzve hat méterről a kapuba lő. 1–2
74. perc: Cáceres ment az ötösön becsúszva Cambiasso elől Palacio jobb oldali beadása után. Fantasztikus megoldás volt!
74. perc: Militót újra ápolják, ezúttal Barzagli ápolta le.
70. perc: Cassano le, Fredy Guarín váltja.
69. perc: Juan keresztez egy Vidal-indítást, finoman, technikásan. Egy perc ápolás...
68. perc: Barzagli hatalmasat lök Nagatomón, két kézzel, de nincs sárga. A japán csak öt métert repült, mentségére legyen mondva, megállította egy reklámtábla.
A Juve a legutóbbi 19 alkalommal nyert odahaza, ha vezetést szerzett.
62. perc: Leo Bonucci odalép Militónak, sárga ez is.
Derby d'Italia: Tagliavento–Tagliavento 1–1
59. perc Diego Milito jobbal a jobb felsőbe bombáz. 1–1
58. perc: FANTOMBÜNTETŐ! Vidal szabálytalankodik, a szabadrúgás-kombináció után a tizenhatoson belül Cambiassónak odalép Cáceres, majd Milito elesik a mezéhez még korábban odanyúló Marchisio előtt, és általános meglepetésre büntető következik. Cassano adta be egyébként a labdát 20-ról, középről.
57. perc: Nagatomo Juto elé ível Cassano, a japán jobbal lő, balra kisodródva, Gianluigi Buffon balra ledőlve véd.
Ha NB I-ről beszélnénk, egy csomag szotyi lett volna az.
HŰHA! MEGDOBJÁK AZ EGYIK PARTJELZŐT EGY FEKETE ZACSKÓBA CSOMAGOLT VALAMIVEL!
53. perc: Milito ugratja ki Palaciót, aki bevezeti a labdát a tizenhatosra, majd a léc fölé lő.
51. perc: Buffon borzalmasan jön ki, Palacio kisodródva kapura emel, nem sokkal a felső sarok mellé.
50. perc: Giorgio Chiellini dettó.
48. perc: Andrea Pirlo is besárgul, bántja Palaciót.
46. PERC: FOLYTATJUK!
46. perc: Vucsinics le, Nicklas Bendtner be.
A szünet után várjuk vissza önöket. Ezen a mérkőzésen bármi lehet még!
45. PERC FÉLIDŐ.
45. perc: Újabb hatalmas védelmi hiba után Vidal lőhet 14 méterről, de Handanovic leér a jobb alsóhoz.
44. perc: Giovinco lő nem sokkal a bal alsó mellé a tizenhatos bal oldalától.
42. perc: Asamoah lefutja a balon Javier Zanettit, lecsúszott beadását a léc alól piszkálja ki Handanovic.
38. perc: Martín Cáceres váltja a begőzölt Lichtsteinert.
35. perc: Vidal lőhetne 16-ról, de érkezik Juan Jesus és ellopja a lábáról a labdát.
34. perc: Az első dulakodás, Lichtsteiner ámokfutása után. A sárgás Lichtsteiner csúszott be nyújtott lábbal.
33. perc: Walter Samuel is besárgul, teljesen hihetetlen módon. Egyébként Giovincót gyötörte meg.
31. perc: Andrea Barzagli passzából Sebastian Giovinco megy el a jobbon, de középre adása rövid Vucsinicsnek, Juan Jesus keresztezni tud.
30. perc: Hosszas unalom után Stephane Lichtsteiner megfejeli párharc közben Cambiassót, sárga.
27. perc: Vucsinics lesántikál a gyepről, Nicklas Bendtner elindul melegíteni.
25. perc: Vidal passzol középre Marchisiónak, de nagyon ráérez Ranocchia, hogy őt ma nyugodtan egyedül lehet hagyni... Labdalevétel, aztán kirúgás.
20. perc: Antonio Cassano teker nem sokkal a bal alsó mellé a tizenhatos bal sarkától.
20. perc: Jobban figyel az Inter, a mezőnyben már egyenrangú fél.
13. perc: Giorgio Chiellini ment egy csodás becsúszással Diego Milito elől, ha nem teszi, az ék egyedül viszi a labdát a kapusra.
12. perc: Rodrigo Palacio fejel egy lesgólt Cambiasso beadása után.
10. perc: Labdaszerzés után Esteban Cambiasso teker nem sokkal a léc fölé 17-ről, ballal.
8. perc: Ismét Pirlo ad középre, ismét lemarad Andrea Ranocchia Marchisióról, aki öt méterről feladja a kapusnak a labdát.
7. perc: ÚJABB JUVE-ZICCER! Andrea Pirlo ugratja ki tökéletesen középen Claudio Marchisiót, aki hét méterről, kapásból lő, Samir Handanovic azonban kiüti a labdát a léc alól!
 1. PERC: MÉGPEDIG EGY GYORS JUVENTUS-GÓLLAL! Tizenkilenc másodperc telt el, amikor Mirko Vucsinics kiugratta a (nagyon is) leshatáron Kwadwo Asamoah-t, aki elfutott a balon, középre adását két lépésről Arturo Vidal a bal alsóba lőtte. 10!
1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A VÁRVA-VÁRT!
A hazaiak fekete-fehérben, az Inter kék-feketében, a játékvezetők magentában.
Az „Öreg Hölgy” most védené meg 50. alkalommal szüzességét, azaz veretlenségét.
Az idő remek, a hangulat. Önök szerint?!
Blogoljunk picit!
Minimum 70 %-os Juventus kell - BenitoNST
Antonio Conte legendája - Viridis Aquilae
Lúcio mellett Andrea Pirlo és Leonardo Bonucci is játszott a juvések közül egykoron az Interben.

A kispadokon: Storari (k.), Lúcio, M. Cáceres, Pogba, De Ceglie, Bendtner, Padoin, Giaccherini, Quagliarella, Matri, M. Isla, Marrone itt,Castellazzi (k.), Belec (k.), Ma. Silvestre, R. Álvarez, Guarín, Mudingayi, Á. Pereira, Mbaye, Duncan, Livaja ott.

A kezdők: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, K. Asamoah – Vucsinics, Giovinco itt, S. Handanovic – Juan Jesus, Samuel, Ranocchia – J. Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo – Palacio – Cassano, D. Milito ott.