Juve-zakó: már nyolc pont az Inter előnye

2009.11.29. 17:13
Nene (jobbra) távoli bombájával szerzett vezetést a Cagliari a Juve ellen (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a Juventus 2–0-s vereséget szenvedett a Cagliaritól, így a Fiorentinát legyőző Internazionale már nyolc ponttal vezet a „zebrák” előtt. A Roma ellenben hátrányból felállva tudott győzni az Atalanta vendégeként. Koman Vladimir a szezonban először kezdőként kapott szerepet a Bariban.

Az Inter hazai pályán fogadta a Bajnokok Ligájában a Debrecennel egy csoportban szereplő Fiorentinát. A hazaiaknál nem szerepelhetett az eltiltott Maicon, valamint a sérült Sneijder és Santon. (Balotelli elkésett egy edzésről, ezért nem került be a keretbe.) A „liláknál" Mutu és Gamberini tartozott a maródiak közé, míg Donadel volt eltiltott.

José Mourinho csapata már az első félidőben is mindent megtett a győzelemért, azonban a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A portugál Quaresmán látszódott, hogy mindenképpen bizonyítani akar edzőjének, a semlegesítése komoly gondot okozott a vendégek védelmének. Muntari és Milito is közel állt a gólhoz, ám hol az oldalháló, hol a kapus hárított.

A második játékrészben még nyomasztóbb lett a hazaiak fölénye, ám egészen a hajráig nem változott az eredmény, ráadásul Gilardino egy kiugratás után a Fiorentinának szerezhetett volna vezetést, ám az őt gyötrő Samuellel a "nyakán" a jobb kapufa külső élére lőtte a labdát.

A kihagyott helyzet megbosszulta magát, a játékvezető ugyanis néhány perccel később büntetőt ítélt a hazaiak javára, a tizenegyest Milito biztosan értékesítette. Ezzel győzött az Inter, az előnye pedig már nyolc pont a Juventusszal szemben.

A Juve ugyanis meglepetésre 2–0-s vereséget szenvedett Cagliariban. Buffon hiába imádkozott a 31. percben, hogy „Ne-ne!", a hazai játékos távoli lövése a bal felső sarokban kötött ki. A Cagliari ráadásul a hajrában megduplázta az előnyét.

CAGLIARI–JUVENTUS 2–0

Koman Vladimir, a magyar U21-es válogatott klasszisa a bajnokságban először lépett pályára kezdőként a Bariban, ráadásul több remek beadással vétette magát észre, amíg a 83. percben le nem cserélték. Csapata egyébként hátrányból fordított a Siena ellen.

Szintén 1–0-s vesztésről kellett felállnia a Romának, Vucsinics és Perrotta fejes góljaival fordított a fővárosi alakulat.

A forduló záró mérkőzését, a Catania–Milan találkozót 20.45-kor rendezik. Ha a vendégek győznek, akkor megelőzik a Juventust, és hét pontra megközelítik a listavezető városi riválist.

SERIE A
14. FORDULÓ
Atalanta–Roma 1–2 (Ceravolo 13., ill. Vucsinics 44., Perrotta 64.)
Bari–Siena 2–1 (Masiello 78., Greco 90., ill. Vergassola 3.)
Cagliari–Juventus 2–0 (Nene 31., Matri 89.)
Chievo–Palermo 1–0 (Abbruscato 54.)
Internazionale–Fiorentina 1–0 (D. Milito 85. – 11-esből)
Lazio–Bologna 0–0
Parma–Napoli 1–1 (Amoruso 85. – 11-esből, ill. Denis 32.)
Catania–Milan 20.45
TEGNAP JÁTSZOTTÁK
Genoa–Sampdoria 3–0 (Milanetto 10. – 11-esből, M. Rossi 53., Palladino 75. – 11-esből)
Udinese–Livorno 2–0 (Di Natale 29., Floro Flores 38.)