Az Inter győzött, és szomorú karácsonyra küldte a Milant

2013.12.22. 20:42
Palacio villanása három pontot ért az Internek (Fotó: Reuters)
A Serie A 17. fordulójában az Internazionale Rodrigo Palacio hajrában szerzett góljával megverte a Milant a városi derbin, és tovább mélyítette a 13. helyen szerénykedő városi rivális válságát.

INTER–MILAN DERBI – PERCRŐL PERCRE ITT!

SERIE A
17. FORDULÓ
Internazionale–AC Milan 1–0 (Palacio 86.)

Az idei utolsó olasz bajnoki mérkőzés mindjárt a nagy milánói rangadó, a Derbi della Madonnina volt. Ennek a nagy múltú összecsapásnak a végkimenetelét nem lehetett megjósolni, hiszen a városi rangadón gyakran születnek meglepetések.

Ezúttal a Milan kezdte jobban a meccset. Egyre másra vezette az akciókat az Inter kapujára, és bizony az első negyedórában Balotelli könnyen gólt vagy akár gólokat szerezhetett volna.

Jobban játszott a Milan, de az első időszak nagy rohamai után kiegyenlítődött a találkozó.

A legnagyobb helyzet a 30. percben maradt ki az Inter kapuja előtt, ekkor Poli lőhetett volna gólt, de Handanovic rossz ütemű kifutása ellenére fölé lőtt.

Az első félidő végére magára talált az Inter, és tizenegyesből vezetést szerezhetett volna, ha a bíró észreveszi, hogy Palaciót Zapata szabálytalanul választotta el a labdától a tizenhatoson belül. Mivel a bíró ezt nem látta, a tizenegyes elmaradt, és gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A második félidőben óriási küzdelem és még nagyobb erőlködés volt a jellemző. Mindkét kapu előtt kialakultak veszélyes helyzetek, de a csapatok inkább óvatosak voltak, kiegyenlített játékot láthattunk, igazi gólhelyzetek nélkül.

Az utolsó negyedórára átvette az irányítást az Inter, és beszorította a kapuja elé a Milant. Csakhogy a mezőnyfölény mit sem ért sokáig. A Milan kétségbeesetten védekezett, és csak pillanatokra tudta megtartani a labdát. Az Inter azonban elpuskázta a lehetőségeit, és ha már a védelem nem tudott közbeavatkozni, Abbiati ott volt.

Aztán a Milan mégsem bírta ki a nyomást. A 86. percben ugyanis megszerezte a vezetést az Internazionale. Guarín sokadik jó beadása eljutott a kaputól 6 méterre álldogáló Palacio elé, aki mindenkit meglepett, mert váratlanul belsővel, a kapunak háttal állva továbbította a labdát a kapuba. Abbiati megmoccanni sem tudott. 1–0

A hátralévő időben ment előre a Milan, de egyenlíteni már nem tudott, így folytatódik a mély válság a piros-feketéknél. A bajnoki szünetben lesz idő elgondolkodni, hogyan lehet kikecmeregni a kétségtelenül mély kútból. Az Inter viszont örülhet, mert nem szakadt le a vezető duótól, és az ötödik helyről várja a folytatást.

1. Juventus 17 15 1 1 39–11 +28 46
2. Roma 17 12 5 35–7 +28 41
3. Napoli 17 11 3 3 36–20 +16 36
4. Fiorentina 17 10 3 4 32–20 +12 33
5. Internazionale 17 8 7 2 37–21 +16 31
6. Verona 17 9 2 6 31–26 +5 29
7. Torino 17 6 7 4 30–24 +6 25
8. Parma 17 4 8 5 23–25 –2 20